mobile
REKLAMA

Urządzanie nowej części Szpitala Bielańskiego

W nowym skrzydle największego warszawskiego szpitala trwa meblowanie, aby jak najszybciej uruchomić w nim działalność medyczną.

Informacja prasowa
Urządzanie nowej części Szpitala Bielańskiego

Szpital Bielański to nasz największy miejski szpital – znajduje się tu 660 łóżek dla pacjentów i 21 oddziałów. W grudniu 2020 r. rozpoczęła się rozbudowa tego obiektu. W dwa lata powstał zupełnie nowy 5-kondygnacyjny budynek o powierzchni niemal 10 tys. metrów kwadratowych. Ta niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców całego miasta jest w całości finansowana z budżetu miasta. Koszt budowy i wyposażenia nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego to blisko 200 mln zł – podkreślił prezydent Rafał Trzaskowski.

Projekt nowej części budynku został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia zarówno realne potrzeby pacjentów, jak i służb medycznych.

W grudniu ubiegłego roku zakończyły się wymagane prawem procedury odbiorów dla nowo wybudowanej części Szpitala Bielańskiego. Zgodnie z harmonogramem inwestycji zostały uzyskane niezbędne pozwolenia na użytkowanie obiektu w tym: stanowisko Straży Pożarnej, opinia sanepidu i decyzja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Obecnie trwa meblowanie nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego. Wszystko po to, aby  jak najszybciej uruchomić ten obiekt i rozpocząć działalność medyczną. W nowej części, dzięki której Szpital Bielański rozszerzy swoją działalność, znajdą się m.in. oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, blok z 10 salami operacyjnymi, oddział intensywnej terapii, centralna sterylizatornia i laboratoria – dodał prezydent.

Na wyposażenie budynku miasto przeznaczyło niemal 70 mln zł. Poza meblami i akcesoriami obiekt został wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym:

  • stoły operacyjne za blisko 5 mln zł,
  • aparaty rentgenowskie nowej generacji (łączny koszt blisko 5 mln zł),
  • wyposażenie centralnej sterylizatorni (za ponad 4 mln zł),
  • centralę monitorującą funkcje życiowe pacjenta, kardiomonitory, mikroskopy operacyjne, lasery, pompy infuzyjne ze stacją dokującą, respirator, aparat USG i inne.

W nowym skrzydle Szpitala Bielańskiego niebawem rozpocznie się etapowe uruchamianie działalności medycznej. W pierwszej kolejności nastąpi przeniesienie centralnej sterylizacji oraz oddziały psychiatrii i rehabilitacji.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda