mobile

Uwaga na fałszywego „policjanta” – pojawił się ponownie!

Policjanci z bielańskiej komendy po raz kolejny otrzymali zgłoszenie, że oszust wyłudził pieniądze od osoby starszej. Tym razem ofiarą oszusta padła 75-letnia kobieta, od której fałszywy „policjant” w ciągu dwóch dni wyłudził 62 tysiące złotych! Uwaga sprawcy kontaktują się ze swoją ofiarą telefonicznie, podając się za córkę, wnuka, innych członków rodziny, policjanta i wykorzystując łatwowierność starszych osób wyłudzają od nich znaczne kwoty pieniędzy. Ostrzegamy! Nie daj się oszukać! Nie oddawaj przestępcy swoich oszczędności życia.

Informacja prasowa
Uwaga na fałszywego „policjanta” – pojawił się ponownie!

Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Jednym ze sposobów jest podanie się za członków rodziny lub policjanta. Cel jest jeden – okraść. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V przestrzegają przed oszustwami dokonywanymi metodą „na wnuczka”, „policjanta”, policjanta CBŚP, „prokuratora”. Mechanizm dokonywania tego typu przestępstw jest zwykle podobny.

Jak ustalili policjanci w ciągu dwóch dni oszust, wykorzystując stale powtarzający się mechanizm działania, oszukał w ten sposób mieszkankę Żoliborza.

Do 75-latki na stacjonarny numer telefonu zadzwonił „policjant”, który poinformował kobietę, że prowadzi działania mające na celu zatrzymanie szajki oszustów, którzy okradają konta bankowe. Konto 75-latki jest bezpieczne, bo zablokowała go policja, ale bezpieczniej będzie jeśli kobieta wypłaci te pieniądze i przekaże „policjantowi”. Pierwszego dnia kobieta w banku na Żoliborzu wypłaciła 22 000 zł i zostawiła we wskazanym miejscu. Fałszywy policjant powiedział, że to jeszcze nie koniec akcji i następnego dnia również się skontaktuje z 75-latką i przekaże dalsze instrukcje. Następnego dnia kobieta w dwóch bankach na terenie Bemowa wypłaciła po 20 000 złotych i zostawiła w leśnej alejce i przy budce z warzywami. Fałszywy policjant nigdy więcej nie odezwał się do pokrzywdzonej. Kobieta dopiero wieczorem zorientowała się, że została oszukana na łączną kwotę 62 000 złotych.

Policjanci ostrzegamy!

NIE DAWAJ GOTÓWKI ŻADNYM OBCYM OSOBOM, KTÓRE PODAJĄ SIĘ ZA RODZINĘ, POLICJANTÓW, PROKURATORÓW.

NIE ZOSTAWIAJ ŻADNYCH PIENIĘDZY ANI BIŻUTERII W MIEJSCACH WSKAZANYCH PRZEZ OSZUSTÓW.

PAMIĘTAJ! POLICJANCI NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PIENIĘDZY.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, że nie jest to członek rodziny, policjant tylko oszust lub w chwili, gdy dzwoniąca osoba postępuje w opisany sposób PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI – pod numerem alarmowym 112 albo całodobowo bezpośrednio do dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa V pod numerem telefonu 22 60-371-55

Przekaż te informacje rodzinie, znajomym, sąsiadom, osobom starszym i samotnym.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda