W Radomiu ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem zagrali młodzi siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa w Radomiu. Kadeci wolskiego klubu pokonali RCS Czarnych w trzech setach, zaś juniorzy ulegli rywalom 2:3.

Jak burza idą w rozgrywkach Mazowieckiej I Ligi stołeczni kadeci. W trzynastym ligowym starciu w tym sezonie podopieczni trenera Konrada Copa odnieśli trzynaste zwycięstwo. Tym razem siatkarze MOS-u pokonali Czarnych Radom 3:0 i mają już dziesięć punktów przewagi nad drugim Metrem Warszawa i piętnaście oczek nad trzecim MKS MDK Warszawa.

– Wygrywamy 3:0 na trudnym radomskim parkiecie. W każdym z setów zdobywaliśmy przewagę, którą dowoziliśmy do końca. W pierwszych dwóch setach przytrafiły nam się niepotrzebne przestoje i spadki koncentracji. Do końca rundy czeka nas jeszcze ostatni pojedynek z Metrem Warszawa. Do tej pory wygrywaliśmy wszystkie mecze, tracąc zaledwie trzy sety. To na pewno budzi szacunek, ale chcemy stale się rozwijać i grać swoją najlepszą siatkówkę – zapewnia Konrad Cop, trener kadetów UMKS MOS Wola.

RCS Czarni Radom – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (21:25, 22:25, 16:25)

Stołeczny zespół zagrał w składzie: M. Kobyliński, F. Siekierski, A. Nowik, K. Krzemiński, M. Taczała, G. Cieślik, D. Walenciak, B. Bukowski, W. Dolecki, O. Żabicki, M. Duda, O. Klatka.

W weekend w Radomiu zagrali także juniorzy wolskiego klubu. Prowadzeni przez trenera Marcina Jackowicza warszawianie ulegli po pięciosetowym boju rywalom ponosząc drugą porażkę w tym sezonie. Stołeczny zespół z trzydziestoma punktami na koncie zajmuje drugą pozycję w Mazowieckiej I Lidze juniorów. MOS Wola wyprzedza jedynie inna stołeczna drużyna – KS Metro.

RCS Czarni Radom – UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (25:12, 27:25, 22:25, 13:25, 15:12)

Warszawianie zagrali w składzie: J. Cholewiński, H. Krysiński, K. Pawlak, J. Przybyłowski, J. Ziółkowski, K. Bartczak, J. Lizińczyk, D. Budzyń, T. Tomaszewski, I. Skrzydło, Sz. Jachowski.