mobile
REKLAMA

W szkołach pojawiają się niebieskie skrzyneczki. To ważna inicjatywa

„Niebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego” to projekt, który ma pomóc dzieciom i młodzieży przeżywającym różne problemy. - Celem akcji jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni w szkołach, w których uczniowie będą mogli anonimowo opisać swoje problemy, poinformować o trudnych sytuacjach, których doświadczają oni lub ich rówieśnicy, a także poprosić o pomoc – informują organizatorzy akcji. Niebieskie skrzyneczki zawisną w szkołach

Redakcja
W szkołach pojawiają się niebieskie skrzyneczki. To ważna inicjatywa

„Niebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego” to inicjatywa Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego realizowana wspólnie z Zarządem Województwa. Projekt stanowi odpowiedź na problemy z jakimi mierzą się współcześnie dzieci i młodzież, a często pozostają z nimi sami, gdyż kolejka oczekujących na wizytę u psychiatry jest długa.

Jak zaznacza Marcelina Maciąg, przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego i pomysłodawczyni projektu, inicjatywa jest odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące zdrowia psychicznego młodych osób. – Obserwując rosnącą liczbę prób samobójczych i problemy dzieci i młodzieży, czujemy się zobowiązani do działania. Wierzymy, że empatia, współpraca i wsparcie są kluczowe, dlatego apelujemy do społeczności szkolnych o zaangażowanie się w projekt. To nasza wspólna odpowiedzialność, by każde dziecko czuło się bezpieczne i zrozumiane. Nie możemy być obojętni.

Realizacja projektu na wpłynąć na poprawę dostępu do wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim. Znajdujące się w szkołach skrzyneczki będą służyć uczniom jako anonimowy kanał do zgłaszania zarówno własnych problemów, jak i tych zauważonych u rówieśników.

Niebieskie skrzyneczki zawisną w szkołach. Uczniowie będą mogli anonimowo zostawić w skrzyneczce wiadomości, które będą odbierane przez opiekunów projektu, np. psychologów szkolnych. Podejmą oni odpowiednie kroki, aby jak najszybciej zapewnić osobom potrzebującym dostęp do profesjonalnej pomocy.

Akcja ma również na celu promowanie empatii, wzajemnego wsparcia i solidarności wśród uczniów i społeczności szkolnej. Chodzi m.in. o zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego.

fot. Mikołaj Michalecki SWM
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda