mobile

W Szpitalu Bielańskim wyleczą bóle kręgosłupa

Szpital Bielańskie jest pierwszym szpitalem w Polsce, który wykonuje endoskopowe operacje kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Jest to możliwe dzięki wybitnym specjalistom i sprzętowi kupionemu przez m.st. Warszawa.

Redakcja/Informacja prasowa
W Szpitalu Bielańskim wyleczą bóle kręgosłupa

- Dziś możemy pochwalić się innowacyjnością i tym, że szpital Bielański staje się centrum referencyjności dla takich operacji – powiedział podczas konferencji Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. – Inwestujemy w sprzęt dla tej placówki a także rozbudowujemy ją o kolejny pawilon.

Klinika Neurochirurgii Szpitala Bielańskiego, kierowana przez prof. Waldemara Koszewskiego jest jedynym ośrodkiem w kraju, który wykonuje operacje endoskopowe wszystkich odcinków kręgosłupa, zarówno lędźwiowego, jak też piersiowego i szyjnego.
Od pół roku są one wykonywane przy użyciu najnowocześniejszego endoskopu zakupionego ze środków m.st. Warszawy.

Pacjenci po operacjach endoskowpowych bardzo szybko wracają do pełnej sprawności, już w dniu operacji mogą się ruszać i chodzić.
Operacje są finansowane z NFZ, aby przejść zabieg należy się zgłosić do przychodni przyszpitalnej ze skierowaniem do neurochirurga od lekarza poz.

Bóle kręgosłupa – problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny
Bóle kręgosłupa uznawane są dziś za chorobą cywilizacyjną, gdyż według różnych statystyk w całym okresie życia dotykają one nawet 80% populacji krajów rozwiniętych, w tym Polski. Powoduje to niezdolność do pracy, niekiedy inwalidztwo. Koszty związane z niesprawnością w wyniku tych dolegliwości mogą być szacowane w Polsce nawet na 3 miliardy złotych rocznie.  Jest to więc problem nie tylko medyczny, ale też ze względu na swoją skalę, także problem społeczny i ekonomiczny.

Głównymi przyczynami tego stanu rzeczy są: siedzący tryb życia współczesnego człowieka, mała ilość ruchu, wysokokaloryczna dieta, nadwaga.
W wielu przypadkach konieczne  jest leczenie operacyjne, przede wszystkim dyskopatii, która jest najczęstszym podłożem bólu. Współczesna medycyna dąży do minimalizacji interwencji operacyjnej, aby chory po operacji kręgosłupa mógł jak najszybciej powrócić do pełnej aktywności

W Szpitalu Bielańskim opracowano nowe unikalne i oryginalne sposoby operacji kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego, które były przedstawiane na światowych kongresach neurochirurgii i ortopedii. Klinika była też organizatorem Polskiej Szkoły Neurochirugii w zakresie chirurgii kręgosłupa.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda