mobile
REKLAMA

W trzy dni dookoła świata

W Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęły się targi turystyczne International Travel & Tourism Fair. Dwa pierwsze dni przeznaczone są dla profesjonalistów z branży turystycznej, natomiast 18 marca jest dniem dla publiczności.

Informacja prasowa
W trzy dni dookoła świata

-  Warszawa zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie “European Best Destinations 2023”. Obecnie Miasto realizuje strategię, która pozwoli przekuć zwycięstwo w konkursie w długofalowy sukces. Oznacza ona nie tylko wzrost turystów w stolicy, ale także w całym kraju, który skorzysta z zainteresowania turystów ze wszystkich stron świata – powiedziała podczas uroczystego otwarcia zastępczyni prezydenta Renata Kaznowska.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentują m.in. narodowe organizacje turystyczne, kraje, miasta, gminy, regiony, uzdrowiska, biura podróży, hotele, przewoźnicy, samorządy, firmy wspierające turystykę technologicznie. Będzie można wziąć również udział w spotkaniach, gdzie podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach w najodleglejsze zakątki świata. 

Czas na zmiany

Podczas pandemii COVID- 19 turystyka była jedną z branż najbardziej dotkniętych przez kryzys, który nie oszczędził także Warszawy - zazwyczaj pełnej gości z Polski i zagranicy. Następny cios dla branży turystycznej to atak Rosji na Ukrainę. Mimo trudności, w stolicy otwierały się nowe hotele, zachwycające wystrojem i poziomem usług. Przybyło wiele ciekawych atrakcji, również tych położonych poza centrum miasta.

Z roku na rok miasto staje się coraz bardziej różnorodne, także w zakresie oferty gastronomicznej. Zarówno największe atrakcje, jak i te położone w mniej centralnych rejonach miasta, są dostępne na wyciągnięcie ręki dzięki rozbudowanej i wygodnej sieci transportowej. Zakończyły się realizacje nowych przestrzeni postindustrialnych a także oddany do użytku został najwyższy budynek Unii Europejskiej, na którego szczycie powstaje imponujący taras widokowy. Kontynuowane są prace nad realizacją dużego założenia, jakim jest tzw. Nowe Centrum Warszawy. Warszawa staje się coraz bardziej przyjazna i atrakcyjna dla mieszkańców i turystów.

Wstęp na targi jest niestety płatny.

fot.Rafał Motyl/UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda