mobile

W wakacje Krakowskie Przedmieście zamieni się w plac remontowy

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich szykuje się do kolejnych remontów i inwestycji. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę odcinka Krakowskiego Przedmieścia.

oprac. NKK
W wakacje Krakowskie Przedmieście zamieni się w plac remontowy

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na jego wykonanie. Na oferty czekamy do 22 lutego. Prace obejmą odcinek od ul. Królewskiej do ul. Miodowej. Prace są potrzebne, choćby ze względu na intensywny ruch autobusów na tym odcinku Traktu Królewskiego – przekazał Zarząd Dróg Miejskich.

Wg informacji drogowców prace mają potrwać 8 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Główne roboty planowane są na okres wakacyjny.

Ten kto spaceruje po Krakowskim Przedmieściu, z pewnością zauważył, że stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Drogowcy planują przy remoncie wykorzystać doświadczenie nabyte przy remoncie ul. Miodowej, która dziś już jest dużo bardziej wytrzymała na obciążenie.

- Zastosowane na ul. Miodowej i przystankach rozwiązanie rozwiązanie sprawowało się bez zarzutów. Wobec tego w 2019 roku powróciliśmy na Krakowskie Przedmieście i kawałek Nowego Światu, gdzie nabyte doświadczenie pomogło w remoncie pozostałej nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Królewskiej. Całość została jeszcze zabezpieczona cementową zaprawą betonową – podkreślają drogowcy. I dodają - Teraz chcemy zastosować je ponownie na pierwszym odcinku Traktu Królewskiego, który paradoksalnie będzie ostatnim, który przejdzie takie zmiany. Tym samym całkowicie uwolnimy Krakowskie Przedmieście od nierównej nawierzchni i zabezpieczymy je przed wszelkimi dołami i falowaniami.

fot. ZDM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda