mobile

W Warszawie zostaniesz... syrenką

W stolicy powstała pierwsza w Polsce szkoła dla syren. Akademia prowadzi kurs pływania w syrenim ogonie. Uczy zarówno podstaw, jak i szkoli instruktorów.

Sylwia Fiutkowska/ fot. Akademia Syren
TAGI
W Warszawie zostaniesz... syrenką

Szkoła dla syren działa w dwóch warszawskich pływalniach. Jedna z nich mieści się przy ul. Rozbrat 26, zaś druga przy ul. Namysłowskiej 8. Warunkiem koniecznym przystąpienia do Akademii jest wiek. Uczestniczki muszą mieć skończone sześć lat. Nie ma jednak górnej granicy - do szkoły mogą zgłaszać się zarówno dziewczynki, jak i dorosłe kobiety. Nad ich bezpeczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia zgodnie ze standardami federacji nurkowej UTRtek.

Syrening to nowy sport, powstały na Filipinach, który niesie za sobą wiele korzysći. Poprawia kondycje, pomaga wymodelować całą sylwetkę, bowiem angażuje aż trzy partie ciała: brzuch, nogi oraz plecy, a także reguluje krążenie i rytm oddechu bez nadmiernego obciążania stawów. Godzinne zajęcia pozwalają pozbyć się około 700 kalorii.

Akademia prowadzi zapisy na nowe kursy, które rozpoczynają się już w połowie października. Do wyboru są dwie możliwości nauki: grupowo lub indywidualnie. Nowe grupy zajęciowe rozpoczną swoje zajęcia w listopadzie. Cały kurs obejmuje siedem spotkań,raz w tygodniu i kosztuje 700 złotych. W przypadku indywidualnych kursów ceny są do uzgodnienia. Istnieje także możliwość odbycia zajęć próbnych za 150 złotych. Na zakończenie kursu każda uczestniczka otrzymuje certyfikat Mermaid. Aby zapisać się na zajęcia wystarczy napisać wiadomość na oficjalnym profilu na Facebooku "Akademia Syren", zgłosić się za pośrednictwem emaila lub po prostu zadzwonić.

Szkoły dla syren działają już m.in. na Filipinach, we Francji, Stanach Zjednoczonych i Austrii. Na Filipinach syrening cieszył się taką popularnością, że zaczęto organizować mistrzostwa, przypominające konkursy tradycyjnego pływania stylem motylkowym.


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda