mobile

Wakacje w bibliotece – żadnej nudy

Konkursy, pokazy filmowe, warsztaty, spotkania i rozmowy o ulubionych książkach – warszawskie biblioteki prześcigają się w propozycjach na lato. Można spróbować swoich sił w fotografii, obejrzeć ciekawe filmy, a nawet upiec ciasto.

Informacja prasowa
Wakacje w bibliotece – żadnej nudy

Warszawskie biblioteki zachęcają do wykorzystania wakacyjnego czasu na ciekawą lekturę, proponują też sporo innych aktywności. Skorzystać z nich mogą czytelniczki i czytelnicy w każdym wieku i – co ważne - w każdym miejscu.  

Na pokazy filmowe zaprasza mokotowska Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży - na piątkowe seanse na Tynieckiej, z kolei Biblioteka Główna w Wilanowie - na filmowe wtorki.

Dzisiejsze biblioteki to nie tylko miejsca, gdzie wypożycza się i czyta książki. W otwartej niedawno Mediatece MDM (ul. Marszałkowska 55/73) można posłuchać muzyki, zagrać w planszówki lub gry na konsoli, a nawet upiec ciasto. To wyjątkowe miejsce na mapie Śródmieścia zaprasza przez całe wakacje, zachęcając do spotkań oraz ciekawych aktywności.  

Biblioteka Publiczna na Białołęce proponuje samodzielne wypełnienie regału online. Można pobrać ze strony internetowej grafikę i wybrać do niej tytuły przeczytanych książek albo wymarzonych lektur. Z kolei Biblioteka na Targówku zaprasza w podróż online „Z krainy książek w daleki świat”. O wydarzeniach organizowanych w czasie wakacji stołeczne biblioteki informują na swoich stronach internetowych, w mediach społecznościowych, informacje są też zamieszczane na portalu www.bibliotekiwarszawy.pl.

 Czytanie wzmacnia

Biblioteki mogą już zgłaszać się do ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 9 października. - W tym roku działamy pod hasłem „Czytanie wzmacnia”, bo literatura to przecież najlepsza, dostępna wszędzie i zawsze forma regeneracji, to remedium na wszystko. Jak co roku Nocy Bibliotek będzie także towarzyszyła akcja „Podziel się książkami”, zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur czy poszukiwanych książek – mówi Aldona Machnowska- Góra zastępczyni prezydenta Warszawy..

Wydarzenia mają się odbywać zarówno w przestrzeni realnej jak i wirtualnej (w zależności od tego, jaka będzie jesienią sytuacja epidemiologiczna w kraju i obowiązujące wytyczne).

Noc Bibliotek organizowana jest od 2015 roku. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. 

- Miastu bardzo zależy także na tym, by w bibliotekach dostępne były nowości wydawnicze i w tym zakresie wspierane są stołeczne  biblioteki. Przykładowo w roku 2020 w stolicy zakupiono ponad 230 tysięcy nowości wydawniczych – dodaje wiceprezydentka Machnowska-Góra.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda