mobile

Warsaw Booster – wybrano 10 najlepszych projektów

SEMI DEMO DAY Warsaw Booster'20 już za nami - podsumowano pierwszy etap konkursu. W trakcie wydarzenia online spośród 20 startupów zakwalifikowanych do akceleratora wybrana została najlepsza dziesiątka.

inf. prasowa
Warsaw Booster – wybrano 10 najlepszych projektów

Zwycięskie zespoły, pod czujnym okiem ekspertów i korporacji, poświęcą najbliższy miesiąc na szlifowanie swoich pomysłów, które będą wspierać innowacyjną transformację miasta. Projekty zostaną zaprezentowane podczas finałowego DEMO DAY, a ich autorzy będą konkurować o wsparcie finansowe o łącznej wartości blisko  90 000 zł.

Podczas transmisji live SEMI DEMO DAY widzowie obejrzeli 20 prezentacji startupów, których rozwiązania mają szansę wesprzeć innowacyjną transformację miasta, m.in. w zakresie medycyny, infrastruktury, elektromobilności czy bezpieczeństwa, korzystnie wpływając przy tym na jakość życia mieszkańców Warszawy.

Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy, operatorów programu (Mobile Open Society Through Technology - MOST, Startup Hub Poland oraz Koalicji na rzecz Polskich Innowacji)  oraz partnerzy tegorocznej edycji wskazało 10 wyróżniających się konceptów. To właśnie spośród nich podczas finałowego DEMO DAY zostaną wybrane trzy najlepsze, wyróżniające się potencjałem w zakresie dalszego rozwoju. Finaliści otrzymają nagrody w wysokości 45 000 zł, 30 000 zł oraz 12 500 zł.

 

Do ścisłej czołówki Warsaw Booster'20 jury zakwalifikowało:

 

Asym - rozwiązuje problem asymetrii informacji na rynku walutowym. Aplikacja zmniejsza koszty transakcji walutowych i instrumentów pochodnych dla mikro, małych i średnich firm. Asym jako pierwszy na rynku zbudował system do analizy
i zmniejszenia kosztów walutowych w banku lub kantorze online użytkownika. Przygotowuje również mechanizm do automatycznego zarządzania pozycją walutową.

 

DroneHub - pomaga firmom z wielkoobszarową infrastrukturą naziemną obniżyć koszty monitoringu, uzyskać precyzyjne dane z lotu ptaka w czasie rzeczywistym
i wykluczyć czynnik ludzki. Dzięki Dronehub klienci mogą instalować naziemne huby dla dronów wzdłuż infrastruktury liniowej, a jeden dron może zastąpić pracę kilkudziesięciu osób.

 

EVcharm - Electric Vehicles charging arm. Startup wprowadzający na rynek automatyczne ramię, które będzie ładowało samochody elektryczne. Pilotaż ramienia skierowany jest do segmentu autobusów i busów elektrycznych, a w przyszłości – do wszystkich pojazdów autonomicznych, czyli takich, które nie wymagają obsługi przez kierowcę. Zespół projektowy tworzą osoby, które pracowały w biurach R&D takich firm jak VW, Jaguar, BMW, McLaren, Rivian.

 

ForLogistic – zajmuje się problemem braku dostępu do obiektów magazynowych w formie najmu krótkoterminowego. ForLogistic to innowacyjne rozwiązanie, które dzięki podejściu „share culture" może zmieniać utrwalone schematy. Głównym założeniem usługi ForLogistic jest wynajem powierzchni magazynowych na krótki termin w rozliczeniu dobowym. Metodologię działania platformy najłatwiej przyrównać do znanych serwisów jak Booking.com czy Airbnb, która w tym przypadku odnosi się do sektora logistyki. Platforma jest łącznikiem dającym bezpieczeństwo i umożliwiającym szybkie sprawdzenie dostępności usług właścicielom i klientom końcowym.

 

NaviRation - pozwala zrewolucjonizować metodę, jaką dziś dokonuje się pomiarów medycznych w onkologii. Dzięki temu rozwiązaniu skuteczność leczenia wzrośnie, a liczba powikłań zmaleje. Możliwe będzie także leczenie zmian nowotworowych wykrytych na wcześniejszym etapie niż dotychczas. Produkt spółki NaviRation składa się z dwóch kamer zamontowanych na układzie mobilnym oraz markerów montowanych na poszczególnych elementach specjalistycznego urządzenia stosowanego w diagnostyce medycznej. Dzięki precyzyjnej metodzie określania położenia markerów można określić wszelkie odchylenia aparatu podczas pracy.

 

OASIS Diagnostics - rozwija innowacyjną metodę diagnostyczną ONIRY, dzięki której możliwe będzie wczesne wykrycie okołoporodowych urazów mięśni dna miednicy, do których często dochodzi podczas porodów siłami natury. Rozwijana metoda jest nieinwazyjna, a samo badanie trwa krócej niż minutę.

Diagnostyka urazów mięśni dna miednicy z zastosowaniem urządzenia ONIRY może być wykonana od razu po porodzie, co pozwala na wdrożenie właściwego leczenia już w pierwszej dobie po urazie, zapewniając największą możliwą skuteczność
i szansę na pełny powrót do zdrowia.

 

Scan and buy - pomaga tradycyjnym sprzedawcom detalicznym dotrzeć do klientów w taki sam sposób jak robią to sprzedawcy internetowi - w oparciu o dane użytkownika, analizę i marketing ukierunkowany. Aplikacja zapewnia także mobilne zakupy w sklepach detalicznych offline, wykorzystując rozpoznawanie obrazu, rozszerzoną rzeczywistość i mobilną autodiagnostykę.

 

Semoni - aplikacja internetowa do semantycznej analityki tekstów w internecie, wykorzystująca AI do analizy na poziomie słów i fraz, tagowania semantycznego, wyszukiwania kontekstowego i text mining.

 

The Compass - pierwszy na świecie inteligentny, wirtualny asystent, który nawiguje osoby niewidome i niedowidzące wewnątrz obiektów użyteczności publicznej, tj.: centrów handlowych, lotnisk, dworców, uczelni, urzędów, stadionów, itp.

 

Warmie - projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest wprowadzenie na rynek urządzenia ułatwiającego wczesne wykrycie zakażeń powstających w środowisku ran. To innowacyjny czujnik służący do ciągłego monitorowania temperatury ciała, umożliwiający dokładną obserwację środowiska rany. Zadaniem produktu Warmie jest podwyższenie standardów związanych z leczeniem ran przewlekłych
i pooperacyjnym leczeniem ran.

 

Więcej informacji: www.warsawbooster20.com

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda