mobile

Warsaw Challenge 2019 – koniec lata w rytmie hip-hopu

Kolejna edycja największej imprezy breakdance’owej w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Już 31 sierpnia scenę Warsaw Challenge w Forcie Bema rozpali rywalizacja najlepszych tancerzy z całego świata oraz koncerty topowych polskich artystów. W tym roku zobaczymy m.in. koncert z okazji 20-lecia składu Płomień 81, wspólny projekt Tego Typa Mesa i Emila Blefa oraz rapera Kali.

Informacja prasowa/ fot. Gniewko Głogowski
TAGI
Warsaw Challenge 2019 – koniec lata w rytmie hip-hopu

Warsaw Challenge łączy wszystko, co najciekawsze w kulturze hip-hopu – taniec, muzykę topowych artystów i bezpłatne warsztaty z profesjonalnymi instruktorami. Od kilkunastu lat zachęca warszawiaków do wspólnej zabawy. Warsaw Challenge z roku na rok się zmienia. Impreza śledzi trendy w muzyce, pojawiają się nowe ekipy tancerzy, przygotowywane są dodatkowe atrakcje. Jedno pozostaje niezmienne – impreza łączy pokolenia wokół hip-hopu i dobrej zabawy. Wstęp wolny.

Breakdance w roli głównej
Idea festiwalu hip-hopu powstała w 2005 roku. Od tamtej pory impreza bardzo się rozwinęła. Teraz projekt łączy występy taneczne na najwyższym poziomie z koncertami największych gwiazd sceny hip-hopowej. Stale główną atrakcją są zawody breakdance, od których wydarzenie wzięło swój początek. W sobotę, 31 sierpnia, zielony Fort Bema będzie centrum spektakularnych potyczek najlepszych b-boyów z kraju i świata. Do formuły imprezy wróciły też eliminacje dla polskich ekip tanecznych. W tym roku odbędą się one 30 sierpnia w Domu Kultury Kadr na Mokotowie, a najlepszy skład stanie do rywalizacji u boku międzynarodowych gwiazd tańca breakdance. Stawka jest wysoka – zwycięzca otrzyma 15 tysięcy złotych, ufundowane przez Miasto Stołeczne Warszawę. Rejestracja ekip w ramach polskich eliminacji Warsaw Challenge trwa do 28 sierpnia 2019, do godz. 23.59, na stronie www.warsawchallenge.com.

Warsaw Challenge 2019 w muzycznej odsłonie
W line’upie tegorocznych koncertów nie zabraknie topowych nazwisk i projektów, które w ostatnim czasie rozpaliły polską scenę muzyczną. Warsaw Challenge otworzy Kali, o godzinie 16.30 – legenda polskiej sceny hip-hopowej, raper, który, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności scenicznej. O 18.30 mikrofon przejmą wspólnie Ten Typ Mes i Emil Blef. Po latach solowych projektów dawni członkowie zespołu Flexxip ponownie spotykają się na jednej scenie. Wielkim finałem będzie występ składu PŁOMIEŃ 81. Legendarna ekipa rozpocznie jubileuszowy koncert o godz. 21.00. Pezet, Onar i ich goście dostarczą porządną dawkę niezapomnianych emocji.

Organizatorem Warsaw Challenge jest Miasto Stołeczne Warszawa, producentem wykonawczym Stołeczna Estrada. Wstęp wolny. Więcej informacji dostępne jest na stronie www.WarsawChallenge.com oraz tutaj.

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda