mobile
REKLAMA

Warsaw Senior Cup po raz pierwszy na Stadionie Podskarbińska

19 września na Stadionie „Podskarbińska” po raz pierwszy odbędzie się otwarta impreza z elementami lekkiej atletyki dla Seniorów - Warsaw Senior Cup. Ta wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o osobach starszych, które pragną wziąć udział w rywalizacji sportowej.

Informacja prasowa
Warsaw Senior Cup po raz pierwszy na Stadionie Podskarbińska

Warsaw Senior Cup to zawody składające się z pięciu konkurencji specjalnie przygotowanych dla Seniorów. Uczestnicy będą rywalizować w: biegu na 60 metrów, pchnięciu kulą, skoku w dal z miejsca, ergometrze wioślarskim i strzelaniu z pistoletu laserowego.

Seniorzy będą startować w kategoriach wiekowych: 60-69, 70-79 i 80+ w podziale na kobiety i mężczyzn. Najlepszych zawodników nagrodzimy medalami.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13.40. Zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Zawodów zlokalizowanych na Stadionie od godziny 13.00. Uczestnictwo w Warsaw Senior Cup jest bezpłatne.

Warsaw Senior Cup to nie tylko sportowe wydarzenie dla Seniorów. To również okazja do spędzenia czasu dla całej rodziny. Dla dzieci i rodziców zaplanowaliśmy atrakcje o charakterze rekreacyjnym. Dzięki aktywnościom towarzyszącym Warsaw Senior Cup, jak „Warsztaty Nordic Walking” i festyn dla dzieci nasze wydarzenie ma charakter międzypokoleniowy.

Warsztaty Nordic Walking” realizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ będą dostępne dla wszystkich chętnych. Warsztaty odbędą się w godz. 13.00-13.40 bez zapisów. Na warsztaty należy zgłosić się na około 15 minut przed ich rozpoczęciem. Zapraszamy do bramki „Mety” na Stadionie „Podskarbińska”. Istnieje możliwość wypożyczenia kijków na miejscu.

Festyn dla dzieci zostanie zrealizowany dzięki współpracy z Fundacją Aktywni dla Polski. Na dzieci czekają liczne konkurencje sprawnościowe, możliwość sprawdzenia się seniorów z dziećmi, rodziców z dziećmi, pokaz fitness i zumby. Będzie również możliwość przejażdżki konnej na kucykach dla dzieci młodszych i starszych.

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Pięciobój Polski CWKS Legia Warszawa z laserowej strzelnicy będą mogli korzystać wszyscy, nie tylko osoby startujące w zawodach..

Ponadto 19 września na Stadionie „Podskarbińska” odbędą się:

  • Warsaw Track Cup
  • Mini Warsaw Track Cup

Wydarzenia Warsaw Senior Cup i Warsaw Track Cup odbywają się pod patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe – Tomasza Kucharskiego.

Warsaw Senior Cup to jedna z wielu inicjatyw skierowanych do Seniorów organizowanych przez OSiR Praga-Południe.  Już od 6 września zapraszamy na pierwsze zajęcia z Eko Gimnastyki oraz na Rodzinne Zajęcia Biegowe na Stadionie „Podskarbińska”.. Więcej informacji o ww. zajęciach oraz o planach dotyczących wydarzeń dla Seniorów na innych obiektach OSiR Praga-Południe już wkrótce.

Szczegółowe informacje na temat Warsaw Senior Cup będzie można znaleźć na stronie www.osir.waw.pl oraz na fanpage’u OSiR Praga-Południe.

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda