mobile
REKLAMA

Warszawa buduje nowe mieszkania na wynajem dla średniozamożnych

Warszawa kontynuuje realizację swojej polityki mieszkaniowej i podpisała umowę na budowę 205 nowych mieszkań na wynajem dla osób o średnich dochodach. Inwestycja powstanie na Ochocie, przy skrzyżowaniu ul. Banacha i Grójeckiej

Jakub Bielawski
Warszawa buduje nowe mieszkania na wynajem dla średniozamożnych

Inwestycja mieszkaniowa TBS

Mieszkania będą przeznaczone dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego lokum, ale zarabiają za dużo, by ubiegać się o mieszkanie komunalne. Czynsze będą ustalane na poziomie rynkowym, ale niższym niż w prywatnych ofertach. Mieszkania będą miały różne metraże i standardy, a także miejsca parkingowe i powierzchnie usługowe.

Prezydent Rafał Trzaskowski podkreślił, że miasto chce zaspokoić potrzeby mieszkaniowe Warszawiaków i zapewnić im godne warunki życia.

- Przyspieszamy z realizacją programu budownictwa mieszkaniowego w Warszawie, ponieważ w czasie pandemii i wojny niełatwo było budować mieszkania. W tej kadencji, od 2018 r. do 2023 r., w trzech segmentach chcemy oddać prawie 12 tysięcy mieszkań – ponad tysiąc nowych, około tysiąca w zmodernizowanych budynkach i 10 tysięcy wyremontowanych pustostanów. Nie ustajemy w działaniach, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest głód na rynku mieszkaniowym w Warszawie – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Nowe lokale powstaną na Ochocie

Nowa inwestycja powstanie przy skrzyżowaniu ul. Banacha z Grójecką. Oprócz lokali mieszkalnych zaplanowano tam ponad 2 tys. mkw. powierzchni usługowej oraz miejsca parkingowe: 78 w garażu i 19 na terenie nieruchomości. Powstaną też wyspy zieleni z ławkami wśród krzewów i drzew oraz trawniki. Same budynki mają być energooszczędne i wyposażone w instalację fotowoltaiczną. Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł, z czego 19 mln zł pochodzi z Krajowego Programu Odbudowy.

- W ubiegłym roku, gdy wybuchł kryzys energetyczny, Prezydent m.st. Warszawy postawił wszystkim jednostkom za zadanie ograniczenia energii, zarówno tej zużywanej na bieżąco, ale także przy nowych inwestycjach. W ślad za tym spółka we wszystkich inwestycjach mieszkaniowych obniżyła zużycie energii pierwotnej do poziomu, który jest o 30 proc. niższy niż obecne warunki techniczne tego wymagają. Pozwoli to wszystkim najemcom lokali miejskim obniżyć zużycie energii o połowę. Dzięki temu możemy skorzystać ze środków KPO. W przypadku takiej inwestycji jak na skrzyżowaniu ul. Banacha i Grójeckiej jest to niebagatelna kwota 19 mln zł – powiedział Adam Godusławski, prezes zarządu TBS Warszawa Południe.

Inwestycja na Ochocie jest realizowana przez spółkę TBS Warszawa Południe, która ma doświadczenie w budowie i zarządzaniu mieszkaniami na wynajem. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma ZAB-BUD. Prace mają potrwać 24 miesiące i zakończyć się w 2026 roku.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda