mobile
REKLAMA

Warszawa nagradza młodzież z wiedzą i pasją

115 uczennic i uczniów stołecznych szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia Prezydenta m.st. Warszawy za wybitne osiągnięcia naukowe lub projekty badawcze. Wyróżnienia 16. edycji nagród SAPERE AUSO zostały przyznane młodzieży za wyniki uzyskane w roku szkolnym 2022/2023. Wśród nagrodzonych są laureaci międzynarodowych olimpiad przedmiotowych oraz autorzy aplikacji np. do efektywnej nauki

Informacja prasowa
Warszawa nagradza młodzież z wiedzą i pasją

Przypomnijmy, stypendia m.st. Warszawy SAPERE AUSO przyznawane są od 2008 roku. Otrzymuje je młodzież, która uczy się w szkołach ponadpodstawowych na terenie Warszawy.

Celem stypendiów jest nagradzanie zarówno laureatów olimpiad przedmiotowych czy turniejów naukowych, ale nie tylko. Wyróżnienie SAPERE AUSO może otrzymać również młodzież z ugruntowaną pasją i często wyjątkowymi osiągnięciami, ukierunkowanymi na wybraną dziedzinę wiedzy, co może utrudniać zdobycie wysokiej średniej ocen ze wszystkich przedmiotów nauczania.

Łącznie, w latach 2008-2022, przyznano ponad 2,8 tys. stypendiów m.st. Warszawy SAPERE AUSO na łączną kwotę ponad 5 mln zł. W 2023 roku Warszawa przeznaczyła na ten cel 437 tys. zł.

– Drogie stypendystki i drodzy stypendyści, nagrody SAPERE AUSO to szczególne wyróżnienia. Przyznawane są uczennicom i uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, zdobywane nierzadko na arenie międzynarodowej, ale to również wyróżnienia dla pasjonatek i pasjonatów nauki. Motto SAPERE AUSO to nagradzanie Waszego niezwykłego zaangażowania, wiedzy, ale również determinacji i odwagi w dążeniu do celów. Serdecznie gratuluję Wam wspaniałych osiągnięć, które wzbudzają podziw i inspirują innych - podkreśliła Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, obecna na gali SAPERE AUSO zorganizowanej z w Terminalu Kultury Gocław. - Niech wasze aspiracje i ambicje prowadzą Was daleko, ku spełnieniu waszych marzeń – dodaje wiceprezydent.

Wśród tegorocznych stypendystek i stypendystów m.st. Warszawy SAPERE AUSO są między innymi:

a)    laureaci krajowych oraz międzynarodowych olimpiad i turniejów, np.: 

b)   osoby z innowacyjnym podejściem do nauki, w tym autorki i autorzy projektów badawczych i twórcy rozwiązań technicznych, np.:

  • autorka aplikacji o nazwie „Effectively", która wspiera proces efektywnej nauki. Aplikacja prezentuje zastosowanie ponad 50 zbadanych technik nauki, jej twórczyni została wyróżniona tytułem laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Projektu ECONVERSE na StartUp i otrzymała propozycję wsparcia realizacji pomysłu przez inwestorów;
  • autorzy aplikacji mobilnej służącej do nawigacji do najbliższego schronu w ramach projektu SchronMapp. Aplikacja ma na celu zwiększenie wiedzy ludności na temat bezpieczeństwa publicznego oraz dostarczenie innowacyjnego narzędzia wspierającego dotarcie do najbliższego schronu. Projekt został nagrodzony w ogólnopolskich konkursach;
  • autorzy projektu Sprawne Miasto jako Product Manager, UX/UI, Frontend Designer. To darmowa platforma umożliwiająca zgłaszanie usterek infrastruktury publicznej na obszarze współpracujących gmin na terenie Polski.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda