mobile
REKLAMA

Warszawa rozpoczyna prace nad polityką senioralną

Ruszyły prace nad dokumentem „Polityka senioralna m.st. Warszawy”, który zdefiniuję miejskie działania skierowane do seniorów w najbliższych latach. Będzie to dokument kierunkowy Strategii Rozwoju Miasta Warszawa 2030 oraz Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Warszawa 2030.

Informacja prasowa
TAGI Seniorzy
Warszawa rozpoczyna prace nad polityką senioralną

- Prace nad dokumentem „Polityka senioralna m.st. Warszawy” pozwolą lepiej dostosować ofertę Miasta do oczekiwań starszych mieszkańców stolicy. Dziękuje za udział i zaangażowanie szczególnie przedstawicielom i przedstawicielkom reprezentującym warszawskich seniorów - Warszawskiej Radzie Seniorów i Uniwersytetowi Trzeciego Wieku – mówi wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Miasto prace nad nowym dokumentem rozpoczęło od warsztatu, podczas którego określono, czym jest polityka senioralna i jakie obszary powinna obejmować oraz w jaki sposób przyczyni się do kształtowania kolejnych miejskich dokumentów.

W dyskusji wzięli udział wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra, przedstawiciele Warszawskiej Rady Seniorów, Biura Pomocy i Projektów Społecznych, Biura Polityki Zdrowotnej, Biura Kultury, Biura Sportu i Rekreacji, Centrum Komunikacji Społecznej oraz dzielnicowych wydziałów spraw społecznych i zdrowia. W spotkaniu uczestniczyli też pracownicy ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, Centrum Alzheimera, Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa” oraz organizacji pozarządowych, którzy na co dzień pracują z seniorami.

Dokument będzie tworzony przy współudziale przedstawicieli kluczowych instytucji i organizacji pozarządowych współpracujących z seniorami. Do poszczególnych etapów prac będą zapraszani przedstawiciele różnych organizacji w zależności od opracowywanej tematyki. W ramach prac nad dokumentem planowane są kolejne spotkania warsztatowe i debaty.

Odpowiedzialne za przygotowanie i opracowanie „Polityki senioralnej m.st. Warszawy” jest Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, a ekspertem wiodącym, współpracującym z miastem przy jego tworzeniu jest profesor Barbara Szatur-Jaworska. „Polityka senioralna m.st. Warszawy” powstanie przy współudziale Warszawskiej Rady Seniorów.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda