Warszawa zapewniła finansowanie rozbudowy II linii metra
Pomimo uderzających w budżet samorządu skutków epidemii Warszawa nie rezygnuje z realizacji zakładanych planów inwestycyjnych. Jedną z kluczowych inwestycji stolicy jest dokończenie II linii metra, dlatego miasto zapewniło dla niej bezpieczne i korzystne finansowanie.
Prezydent m.st. Warszawy podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę ramową na finansowanie projektu rozbudowy II linii metra w wysokości 1,9 mld zł. To kontynuacja kredytu przyznanego na ten projekt w 2019 r.
Pomimo dotkliwych finansowo konsekwencji epidemii wirusa Covid-19, Warszawa zamierza utrzymać nakłady inwestycyjne na możliwie wysokim poziomie, dlatego poszukuje najbardziej efektywnych form ich finansowania. Miasto korzysta z kredytu w EBI po raz dwunasty.
Pozyskane środki przeznaczone zostaną na dokończenie II linii metra w kierunku zachodnim od stacji „Rondo Daszyńskiego” do nowej stacji końcowej „Karolin” i północnowschodnim od stacji „Dworzec Wileński” do nowej stacji końcowej „Bródno” wraz z budową nowej stacji techniczno-postojowej.
Wykorzystanie kredytu z EBI nastąpić ma w latach 2022-2023. Finansowanie będzie się odbywać na preferencyjnych warunkach w porównaniu do ofert banków komercyjnych. Ostateczne warunki zostaną ustalone z chwilą uruchomienia kredytu, po wyborze przez miasto najkorzystniejszego wariantu.
Fot. UM Warszawa


























![[KONKURS] Spektakl „Łóżko pełne cudzoziemców” wygraj podwójną wejściówk](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/de36eece13fc94e0c677ebed3b2ce3c624df7390.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9a9ade467e3101cfee574fe7e9f64ccbb6e4f37a.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Boeing Boeing” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/09a4c61fd414f1d3470693c0fdb08d61cef10a4f.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/80385c1480a1c78a6dcd72d5abf6fadfdcbcae49.jpeg)















