mobile
REKLAMA

Warszawianko, Warszawiaku – zapisz się na kurs samoobrony

Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak” – we wtorek ruszają zapisy na bezpłatne kursy samoobrony prowadzone przez instruktorów straży miejskiej. Do tej pory na zajęcia mogły zapisać się tylko panie. W ruszającej wkrótce edycji po raz pierwszy – w ramach dodatkowej grupy – podstawowe techniki samoobrony będą mogli poznać także panowie.

informacja prasowa
Warszawianko, Warszawiaku – zapisz się na kurs samoobrony

Na kurs można zapisać się na kurs 17 i 18 stycznia, dzwoniąc w godzinach od 8:00 do 14:00 pod numer telefonu 22 855 33 13.

Zajęcia dla pań od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie ogłaszania kolejnych zapisów coraz częściej dzwonili też panowie, którzy chcieli wziąć udział w zajęciach. Dlatego po raz pierwszy w tegorocznej edycji zimowo-wiosennej otwieramy też osobną grupę dla mężczyzn” – mówi Tadeusz Birke, naczelnik Wydziału Szkolenia.

W trakcie zajęć warszawiacy poznają podstawowe techniki samoobrony. Uczestnicy będą mogli nauczyć się unikania i identyfikacji zagrożeń oraz radzenia sobie w niebezpiecznej sytuacji. Podczas zajęć strażnicy nauczą uczestników, jak skutecznie zwrócić się o pomoc do osób postronnych, jak wykorzystać do obrony własnej przedmioty codziennego użytku. Instruktorzy technik i taktyki interwencji, na co dzień szkolący strażników miejskich, zaprezentują też podstawowe sposoby obezwładnienia napastnika, które w krytycznej sytuacji mogą uratować zdrowie, a nawet życie. Zaplanowano również zajęcia kursantów z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Cały kurs składa się z dziewięciu spotkań, uczestnicy spotykają się raz w tygodniu. Zajęcia rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego, potrwają do końca marca. Szkolenia dla panów odbywać się będą przy ul. Sołtyka 8/10 (Wola). Panie będą miały do wyboru lokalizacje przy ul. Sołtyka 8/10 (Wola) oraz przy ul. Kobielskiej 5 (Praga-Południe). Szczegółowy podział grup i godziny zajęć na załączonej grafice.

Zapraszamy Panie i Panów

Fot. pixbay, straż miejska 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda