mobile
REKLAMA

Warszawska Orkiestra Świątecznej Pomocy

150 mln złotych jest już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dziękuje mieszkankom i mieszkańcom stolicy za wielkie serca.

informacja prasowa
Warszawska Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze mają być przeznaczone na walkę z sepsą.

- Radośnie, serdecznie i z uśmiechem! Gramy z WOŚP do końca świata i o jeden dzień dłużej. Dziękuję wszystkim warszawiankom i warszawiakom za wielkie serca – mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy osobiście kwestował na ulicach miasta i pojawił się z puszką w studiu Orkiestry na placu Bankowym. Jerzy Owsiak w podziękowaniu wręczył mu bukiet kwiatów.

Na placu Bankowym bezpośrednio przed warszawskim Ratuszem odbył się koncert. A o 20.00 mieszkańcy i mieszkanki stolicy szczelnie wypełniający plac mogli zobaczyć laserowe „Światełko do nieba", które zastąpiło dawne pokazy fajerwerków. W feerii barw można było dostrzec dużo żółtych oraz niebieskich akcentów.

- Tegoroczne światełko do nieba było zadedykowane także naszym przyjaciołom z Ukrainy – wyjaśnia prezydent Trzaskowski.

W dniu finału poszybowały też w górę miejskie licytacje na rzecz Orkiestry. „Magiczny ślub udzielony przez Rafała Trzaskowskiego" osiągnął 20 400 zł, rejs motorówką z prezydentem stolicy 14 tys. zł, a zwiedzanie niedostępnych miejsc w Pałacu Kultury z wiceprezydent Renatą Kaznowską 5,6 tys. zł. Aukcje kończą się jeszcze w tym tygodniu.

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda