mobile

Warszawska Wigilia z dostawą – jak pomóc, jak otrzymać paczkę

Razem z Fundacją Wolne Miejsce miasto szuka wolontariuszy, którzy w wigilię Bożego Narodzenia dostarczą pod drzwi potrzebujących mieszkańców świąteczne paczki – oczywiście z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Od 6 grudnia stolica czeka również na zgłoszenia od osób, które chciałby ją otrzymać.

inf. prasowa
Warszawska Wigilia z dostawą – jak pomóc, jak otrzymać paczkę

Z powodu pandemii wiele osób spędzi nadchodzące święta samotnie – są to przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, przewlekle chore oraz w trudnej sytuacji finansowej. Aby wesprzeć potrzebujących mieszkańców, poszuiwani są wolontariusze, którzy chcą wziąć udział w akcji „Warszawska wigilia z dostawą".
Do pomocy przy kompletowaniu paczek z tradycyjnymi bożonarodzeniowymi potrawami zgłosiło się już 120 osób, ale nadal stolica szuka wolontariuszy, którzy 24 grudnia dostarczą je pod drzwi potrzebujących mieszkańców.


Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są pod adresem mailowym warszawa@wolnemiejsce.pl lub na miejskim portalu www.ochotnicy.waw.pl.

Z kolei od 6 do 20 grudnia miasto czeka na zgłoszenia mieszkańców, którzy chcą otrzymać świąteczną paczkę w ramach akcji „Warszawska Wigilia z dostawą". Zgłoszenia przyjmujemy od 6 grudnia pod numerami telefonów: (22) 11 202 44 i (22) 188 14 54.
Telefony są czynne całą dobę – prosimy mieszkańców o nagranie się na automatyczną sekretarkę i podanie w zgłoszeniu dokładnego adresu, pod który ma trafić świąteczna paczka.
Wolontariusze odsłuchają nagrane wiadomości i przygotują listy adresów, pod które 24 grudnia zostaną dostarczone paczki.


Więcej informacji o przygotowaniach do akcji „Warszawska Wigilia z dostawą" można znaleźć www.facebook.com/wolnemiejscewarszawa<http://www.facebook.com/wolnemiejscewarszawa>.

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda