mobile
REKLAMA

Warsztaty ekologiczne MPO w 2022 roku! "Mini wysypisko" w liczbach

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie od ubiegłego roku realizuje autorski cykl warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Mini wysypisko”. Zajęcia poświęcone są nauce prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, ich zagospodarowaniu i zaletom recyklingu. W 2022 roku edukatorzy z MPO przeprowadzili warsztaty dla kilkuset grup przedszkolnych, klas szkolnych, a nawet całych rodzin.

informacja prasowa
Warsztaty ekologiczne MPO w 2022 roku! "Mini wysypisko" w liczbach

W 2022 roku edukatorzy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie kontynuowali misję ekologiczną, którą rozpoczęli w czerwcu 2021 roku. Wówczas w III Ogrodzie Jordanowskim odbyły się pierwsze warsztaty spod szyldu "Mini wysypisko". Wzięło w nich udział kilkuset trzecioklasistów z całej Warszawy.

"Mini wysypisko" to przede wszystkim spotkania z młodymi adeptami sztuki prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w przedszkolach i szkołach. W 2022 roku MPO zawitało z misją edukacyjną do 66 placówek w całej Warszawie. Dzięki temu zagadnienie i trudności związane z prawidłową segregacją odpadów komunalnych w warunkach domowych zgłębiło blisko 200 grup przedszkolnych i klas szkolnych, czyli ponad 4 tys. dzieci – mówi Jakub Turowicz z MPO Warszawa, pomysłodawca warsztatów „Mini wysypisko”.

Eko aktywni w całym mieście

„Mini wysypisko” regularnie pojawia się w trakcie wydarzeń dzielnicowych i miejskich. W 2022 roku edukatorzy MPO prowadzili spotkania dla dzieci i całych rodzin przy okazji 7 wydarzeń związanych z ekologią. Były to: Dzień Ziemi z galeriami handlowymi, Warszawski Dzień Zwierząt, Eko Dzień Dziecka w warszawskim ZOO, Piknik Szkolny w SP 398 na Targówku, Eko Piknik, Piknik EkoPower oraz 8. Festiwal Matematyki – Matematyka na zielono. Łącznie podczas tych wydarzeń w zajęciach MPO uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Warsztaty ekologiczne „Mini wysypisko” prowadzone są także we współpracy z Centrum Informacyjnym rozbudowy i modernizacji Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych na Targówku. Centrum funkcjonuje jako źródło bieżących informacji na temat realizowanej inwestycji. Równolegle jest również miejscem edukacji ekologicznej i działań warsztatowych. W 2022 roku w zajęciach z cyklu „Mini wysypisko” wzięło tam udział 50 grup (czyli ponad tysiąc dzieci) z 37 przedszkoli i szkół.

Czym jest „Mini wysypisko”?

"Mini wysypisko" to autorski cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie. Dzięki zaimprowizowaniu "małego wysypiska" odpadów uczniowie mają okazję sprawdzić się podczas ich segregowania. To nauka pracy w grupie, trening odpowiedzialności, ale przede wszystkim kształtowanie przekonania, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy może pozytywnie zmienić swój kawałek świata. Im wcześniej uczniowie poznają zasady segregacji, tym łatwiej będzie im wypracować konkretne nawyki w przyszłości oraz przekazywać tę wiedzę innym, również dorosłym.

fot. MPO

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda