Weekend w Warszawie: muzyka, taniec i rodzinne atrakcje
Warszawskie dzielnice, jak co tydzień, przygotowały bogaty program wydarzeń dla mieszkańców i przyjezdnych. Wśród propozycji znajdują się koncerty, warsztaty artystyczne, wydarzenia sportowe oraz spacery tematyczne.
W Wilanowie zaprezentowany zostanie musical „I LOVE YOU, a teraz się zmień” - muzyczna komedia o relacjach międzyludzkich. Spektakle odbędą się 16 listopada o godz. 15:30 i 18:30 w Centrum Sportu Wilanów.
W Pałacu Kultury i Nauki w Śródmieściu kontynuowane są warsztaty twórcze „Laboratorium siebie”, których finał wraz z prezentacją prac zaplanowano na 15 listopada.
Miłośnicy tańca współczesnego mogą wybrać się do Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego na Dance Wave Festival, a do Centrum Łowicka na kolejną odsłonę sceny tańca improwizowanego [SIC!] Saute.
Na Bielanach, w Auli im. bł. Jerzego Popiełuszki, 16 listopada wystąpi organistka Maria Erdman, prezentując utwory Bacha, Handla i Telemanna. Tego samego dnia na Bemowie odbędzie się koncert w ramach IV Międzynarodowego Bemowskiego Festiwalu Organowego.
Muzeum Warszawy zaprasza na weekend pełen atrakcji - od zwiedzania gabinetów tematycznych, przez animacje dla dzieci i seanse bajek, po grę muzealną oraz nowy audioprzewodnik i film dokumentalny „Warszawa nie zapomni”.
Na Białołęce w zabytkowej willi zorganizowane zostanie wyjątkowe czytanie II części „Dziadów” Adama Mickiewicza z udziałem aktora Macieja Wyczańskiego oraz komentarzem prof. Andrzeja Fabianowskiego.
Na Natolinie mieszkańcy mogą wziąć udział w Wymiance Roślin w MAL Lokajskiego, a na Pradze-Północ - w Cebulkowym Eko Dniu, obejmującym warsztaty sadzenia cebulek, tworzenie biżuterii ekologicznej oraz gry edukacyjne.
Hala „Siennicka” przygotowała niedzielne rodzinne animacje inspirowane Alicją w Krainie Czarów i Piotrusiem Panem (14:00-18:00).
W Wawrze odbędą się nocne edukacyjne wędrówki „Oswajamy ciemność”, poświęcone zwierzętom prowadzącym nocny tryb życia.
Ursus przygotował warsztaty decoupage „Re-inspiracje” dla dorosłych oraz spotkanie z podróżniczką Julitą Ilczyszyn - pierwszą Polką, która przebiegła pięć pustyń na pięciu kontynentach.
Targówek Mieszkaniowy zaprasza na rodzinny spacer historyczny „Targówek nieznany” (15 listopada, godz. 11:00, rejestracja wymagana). Uczestnicy poznają lokalną historię związaną m.in. z Powstaniem Warszawskim i ostatnim królem Polski.
Tego samego dnia ARTHOUSE Kołowa otworzy nowy budynek i tereny rekreacyjne (10:00-14:00), przygotowując zwiedzanie, animacje cyrkowe oraz Turniej Piłkarskiej Ligi Mistrzów dla młodych sportowców.
Na Ochocie odbędzie się turniej koszykówki ulicznej Ochota StreetBall Cup (16 listopada, od godz. 9:00), a Praga-Północ zaprasza na Praski Maraton Zumby - taneczne zajęcia dla dzieci i dorosłych (15:00-20:00).
Bemowo przygotowało VI Bemowski Turniej Gier Planszowych, podczas którego miłośnicy „Brass: Birmingham” i „Ostoi” zmierzą się w rywalizacji o nagrody (15 listopada, 10:00-17:00).
fot. pixabay












![[Recenzja] "Niespodziewany gość"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8f0a125254c36f06c77fd499122e4c61885b69dd.jpeg)








![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/30aebe7f831e19f22dd84b53a78c5ae6ca49ccc7.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj dobrą książkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6f50cda6bdd00ea6de42fea32aa434b94a225901.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b8148235a005d9e9699a0ab3c645f9e18aa3cf08.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/e426682360a326a61cfead699e655d0a5c2cb867.jpeg)














