mobile
REKLAMA

Weekend z Babcią i Dziadkiem

W Hali Gwardii na seniorów i wnuczków czekają specjalne atrakcje i zniżki.

Adam Kutryba
Weekend z Babcią i Dziadkiem

Jedna z bliźniaczych hal targowych położonych przy pl. Mirowskim ma niezwykle bogatą historię. Wybudowana na przełomie XIX i XX wieku była ówcześnie największym obiektem handlowym w Warszawie. Podczas Powstania Warszawskiego Hala Gwardii niemal całkowicie spłonęła, ale po wojnie została odbudowana, żeby na krótko pełnić rolę zajezdni autobusowej. W 1953 roku zmieniono przeznaczenie hali i odtąd odbywały się tam koncerty i wydarzenia sportowe. Główną atrakcję stanowiły oczywiście mecze bokserskie, bowiem hala stała się siedzibą Milicyjnego Klubu Sportowego „Gwardia”, w którym trenował Jerzy Kulej i co ciekawe lata później także bracia Kliczko. Walki pięściarzy oglądało w Hali Gwardii nawet 4 tysiące widzów.

W nowym tysiącleciu hala stała się ponownie siedzibą handlu wszelakiego. We wrześniu ubiegłego roku zakończono rewitalizację obiektu i otworzono go z myślą o stworzeniu w nim miejsca, które połączy targowisko z modnymi restauracjami i barami.

W ten weekend w Hali Gwardii będzie można skorzystać nie tylko z cotygodniowej oferty wystawców, bowiem poza tym przyszykowane zostały dodatkowe atrakcje na Dzień Babci i Dziadka. Wiele lokali przygotowało specjalne oferty i zniżki dla dziadków i wnuczków. Lecz promocje to nie wszystko. W niedzielę dzieci mogą wziąć udział warsztatach kulinarnych, podczas których wykonają babeczki dla dziadków i babć. Nie tylko do najmłodyszch jest skierowane natomiast inne stoisko, na którym także dorośli będą mieli okazję nauczyć się robienia nietuzinkowych laurek w technice sitodruku, dzięki czemu stworzą oryginalną kartkę okolicznościową lub nadrukują na koszulkach wyjątkową grafikę.

Weekend zakończy najbardziej wyjątkowa didżejka w Polsce – DJ Wika, która w tym roku obchodzi 80-te urodziny. Wirginia Szmyt propaguje aktywność osób starszych, organizuje wycieczki dla emerytów oraz parady seniorów. W Hali Gwardii „rozkręci” Potańcówkę Międzypokoleniową.

Adam Kutryba

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda