mobile

Weekendowe prace na Lesznie i w al. J. Waszyngtona

W weekend, 18-21 października, warszawscy drogowcy wymienią nawierzchnię południowej jezdni ul. Leszno. Tramwajarze będą pracowali natomiast w al. J. Waszyngtona. W tym czasie tramwaje nie będą kursowały pomiędzy rondem J. Waszyngtona a rondem Wiatraczna.

Informacja prasowa/ fot. Adrian Grycuk
TAGI
Weekendowe prace na Lesznie i w al. J. Waszyngtona

Frezowanie Leszna

W weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię południowej jezdni ul. Leszno. To jeden z ostatnich etapów prac w tym rejonie, które obejmowały m.in. budowę drogi dla rowerów, remont komory ciepłowniczej i wymianę nawierzchni jezdni i chodników. W ten weekend, od piątku, 18 października, od godz. 22.00 do poniedziałku, 21 października, do godz. 4.00 wyłączona z ruchu będzie jezdnia w kierunku centrum na odcinku od ul. Młynarskiej do Okopowej. Ruch na jezdni w kierunku Bemowa będzie odbywać się bez zmian. Połączenie z ul. Leszno straci ul. Karolkowa (od strony ul. Wolskiej). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Młynarska – Wolska – Okopowa lub ul. Żytnią. Uwaga, kierowcy jadący w kierunku centrum ul. Górczewską nie będą mogli skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ul. Młynarską. Autobusy linii 520 pojadą objazdem ulicami Młynarską i Wolską, a autobusy linii nocnych N45 i N95 będą kursowały Wolską i Płocką.

 

Tramwajarze w al. J. Waszyngtona

Również w weekend tramwajarze będą remontować tory na przejazdach w al. J. Waszyngtona. Od soboty, 19 października, od godz. 0.30 do poniedziałku, 21 października, do godz. 4.00 zamknięty będzie przejazd przez tory na wysokości ul. Saskiej. Nie będzie można pojechać z ul. Saskiej na al. J. Waszyngtona w kierunku centrum. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Zwycięzców i Francuską lub Zwycięzców i Międzynarodową. Utrzymany będzie ruch na bocznej jezdni al. J. Waszyngtona. Kierowcy zjeżdżający na tę jezdnię za rondem J. Waszyngtona będą mogli normalnie skręcić w ul. Saską. Można będzie także skręcić z ul. Saskiej na boczną jezdnię w kierunku ul. Niekłańskiej. Uwaga! Boczna jezdnia al. J. Waszyngtona nie ma obecnie połączenia z ul. Międzynarodową, gdyż na skrzyżowaniu tych dwóch dróg prowadzone są prace kanalizacyjne.

 

W tym samym czasie remontowane będzie również torowisko tramwajowe na wysokości ul. Międzyborskiej, po północnej stronie ulicy. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Międzyborskiej od strony ul. Grochowskiej na al. J. Waszyngtona. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Grochowską i al. J. Waszyngtona oraz J. Dwernickiego, Wiatraczną i al. J. Waszyngtona.

 

W sobotę i niedzielę, 19 i 20 października, tramwaje nie będą kursowały al. J. Waszyngtona pomiędzy al. J. Waszyngtona a rondem Wiatraczna. Składy linii 9 pojadą objazdem al. Zieleniecką i ul. Grochowską. Tramwaje linii 24 pojadą al. Zieleniecką i zawrócą na pętli przy Teatrze Powszechnym. Na ulice wyjadą autobusy linii zastępczej Z-9 kursujące na trasie: rondo Wiatraczna – al. J. Waszyngtona – rondo J. Waszyngtona (powrót: al. J. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska). Autobusy linii: 102 i 135, tylko w kierunku Dw. Wschodni (Kijowska) i PKP Olszynka Grochowska, pojadą przez rondo Wiatraczna i dalej al. J. Waszyngtona. Z kolei autobusy linii: 111, 123, 507, 509 oraz nocnych N02, N22, N72, w kierunku Esperanto, Dworca Wschodniego, Dworca Centralnego, Nowodworów i Metra Młociny, będą kursowały objazdem ulicami Zwycięzców i Francuską.

 

Prace na Zaciszu, Pradze i w Wawrze

Na Zaciszu ruszają prace przy budowie dojazdu do przystanku kolejowego PKP Warszawa Zacisze-Wilno. Z tego powodu od piątku, 18 października, zamknięta dla ruchu będzie ul. Tarnogórska w rejonie skrzyżowania z ul. Krzesiwa. Objazd będzie prowadził przez ul. Radzymińską. Utrudnienia potrwają do czwartku, 24 października. W tym czasie zawieszone będą wariantowe kursy linii 199, a autobusy tej linii będą jeździć trasą podstawową przebiegającą ul. Radzymińską.

 

Z kolei na Nowej Pradze, w rejonie skrzyżowania ulic Stalowej i Szwedzkiej będą pracowali ciepłownicy. Od soboty, 19 października, od godz. 5.00 do poniedziałkowego poranka, 21 października, wyłączony będzie jeden pas jezdni ul. Stalowej w okolicy skrzyżowania z ul. Szwedzką. Na zwężonym odcinku zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Szwedzkiej. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Szwedzka – Strzelecka – Środkowa lub Szwedzka – Wileńska – Konopacka. Autobusy linii nocnych N03, N14 i N64 będą kursowały objazdem ulicami: Szwedzka – Wileńska – Konopacka.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda