mobile

Weekendowy bieg i zgromadzenia publiczne

W najbliższą niedzielę, 7 października, na miejskich ulicach już po raz dziesiąty zagości impreza „Biegnij Warszawo”. W weekend zaplanowanych zostało również kilka zgromadzeń publicznych. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Weekendowy bieg i zgromadzenia publiczne

Biegnij Warszawo 2018
To będzie okrągły jubileusz. Już po raz dziesiąty na stołecznych ulicach zagoszczą uczestnicy „Biegnij Warszawo”. W niedzielę, 7 października, w godz. 12.00-15.00 biegacze pokonają dziesięciokilometrową trasę, a towarzyszyć im będą uczestnicy marszu „Maszeruję-Kibicuję”. Sportowcy wystartują w samo południe z ul. Czerniakowskiej (na wysokości stadionu miejskiego im. marszałka. J. Piłsudskiego). Trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Czerniakowska (jezdnia w kierunku Wilanowa) – Chełmska – Belwederska (jezdnia w kierunku centrum) – Spacerowa (w kierunku centrum) – Goworka – Puławska (w kierunku centrum) – Bagatela – Al. Ujazdowskie (w kierunku centrum) – Piękna – Marszałkowska (w kierunku centrum) – Al. Jerozolimskie (w kierunku Wisły) – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży (jezdnia w kierunku Mokotowa) – Al. Ujazdowskie – J. Matejki – Wiejska – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska. W związku z organizacją imprezy od 7 do 10 października wyłączona z parkowania będzie ul. Łazienkowska, a także ul. Wilcza na odc. od ul. Marszałkowskiej do ul. Kruczej (po stronie południowej). O godz. 12.25 z ul. Szwoleżerów wyruszy marsz „Maszeruję-Kibicuję”. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Szwoleżerów – Agrykola – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Agrykola – Myśliwiecka – al. J. Kusocińskiego. Normalny ruch zostanie przywrócony ok. godz. 15.00. Autobusy linii 107, 108, 111, 116, 117, 118, 119, 127, 131, 141, 158, 159, 162, 166, 167, 168, 171, 180, 185, 187, 195, 222, 501, 507, 517, 519, 521, 522 i 525 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Zgromadzenia publiczne i przemarsze
Na piątek i niedzielę, 5 i 7 października, zaplanowane zostały cztery zgromadzenia publiczne. Możliwe będą utrudnienia w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji.

W piątek, w godz. 12.00- 15.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne oraz przemarsz ulicami: Mysia, Bracka, Żurawia (pod prąd), Krucza, Wspólna przed gmach Ministerstwa Energii. W przypadku braku możliwości przejazdu autobusy linii 107 mogą zostać skierowane na trasę objazdową: w kierunku Kierbedzia: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Konstytucji (zawrotka wokół pl. Konstytucji) - Piękna i dalej swoją trasą; w kierunku Esperanto ulicami: Al. Jerozolimskie – Krucza i dalej swoją trasą. Tego samego dnia, w godz. 18.00-21.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne przy ul. Jasnej 14/16.

W niedzielę, 7 października, odbędą się dwa zgromadzenia publiczne wraz z przemarszami. W godz. 11.00-12.30 uczestnicy zbiorą się na pl. Trzech Krzyży a następnie przemaszerują ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście na pl. Zamkowy. W godz. 13.00-17.00 uczestnicy rozpoczną zgromadzenie również na pl. Trzech Krzyży i przemaszerują ul. Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Miodowej 17/19.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda