mobile

Widzew-Polonia: Klasyk na perypetiach polskiej piłki

Już w sobotę 26 maja Widzew Łódź, w ligowym hicie podejmie Polonię Warszawa. Mimo że to starcie będzie miało miejsce w III lidze, to jego otoczka będzie ekstraklasowa.

Szymon Przedpełski
Widzew-Polonia: Klasyk na perypetiach polskiej piłki

Na stadionie przy alei Piłsudskiego będziemy oglądać prawdziwy mecz sezonu i godną przystawkę do finału ligi mistrzów, który odbędzie się tego samego dnia. Lider podejmie trzeci zespół w tabeli, a obie ekipy są najlepiej punktującymi w tej rundzie.

Historii obu klubów chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Widzew to czterokrotny mistrz Polski, zdobywca pucharu, zespół, który reprezentował Polskę w Lidze Mistrzów. Do dawnych graczy tego klubu należą między innymi Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek czy Józef Młynarczyk.

Polonia zdobywała krajowe mistrzostwo dwukrotnie, w 1946 oraz 2000 roku. To pierwsze zostało nazwane mistrzostwem "na gruzach Warszawy", zniszczonej podczas II Wojny Światowej. Dwa razy także sięgała po puchar. Oba kluby to prawdziwe legendy polskiej piłki, które, miejmy nadzieję, tylko chwilowo znalazły się na jej perypetiach. Dodatkowo na ławkach tych zespołów zasiadają fachowcy z doświadczeniem na najwyższym poziomie. Polonię prowadzi Krzysztof Chrobak, który Czarne Koszule prowadził już niegdyś w ekstraklasie. Pracował także w Lechu Poznań czy właśnie Widzewie.
Natomiast trenerem RTS jest prawdziwa legenda tego klubu - były selekcjoner Franciszek Smuda.

W sobotę, jak zwykle w tym sezonie, nowy stadion Widzewa wypełni się po brzegi. Kibice Widzewa pobili w tym sezonie rekord Polski w sprzedanych karnetach. Czarne Koszule kibicowsko również mocno się na ten mecz mobilizują, możliwe że wykorzystają całą pulę biletów przydzielonych im przez gospodarzy.

Spotkanie to bez wątpienia będzie prawdziwym piłkarskim świętem, zarówno na trybunach jak i na boisku. Ci z Państwa, którzy na mecz się nie wybierają, będą mogli obejrzeć go w domu. Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP.

Widzew Łódź: Polonia Warszawa
26 maja 18:00
Stadion Widzewa Al. Piłsudskiego 138
Łódź

Szymon Przedpełski

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda