mobile

Więcej miejsc w żłobkach dla warszawskich maluchów

Zakończył się kolejny konkurs na wykup miejsc w niepublicznych żłobkach – Warszawa pozyskała w nim blisko 1 tys. miejsc, które będą mogły być uruchomione jeszcze w tym roku. Dotacje na ten cel wyniosą blisko 50 mln zł do 2023 roku.

inf. prasowa
Więcej miejsc w żłobkach dla warszawskich maluchów

Celem Warszawy jest umożliwienie rodzicom małych dzieci powrotu do aktywności zawodowej, dlatego rozwijamy program miejskich bezpłatnych żłobków – nie tylko budujemy i rozbudowujemy warszawskie żłobki, ale też wykupujemy miejsca w prywatnych placówkach. Od września 2020 r. zapewnimy najmłodszym warszawiakom 14,5 tysiąca bezpłatnych miejsc w placówkach publicznych i niepublicznych dotowanych przez miasto – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. 

W wyniku zakończonego obecnie konkursu Warszawa zapewni opiekę nad dziećmi do lat 3 dla kolejnych 937 maluchów, najwięcej na: Pradze Południe (325 miejsc), Targówku (160 miejsc) oraz Żoliborzu – osiedle Sady Żoliborskie (151) i w Wawrze – osiedle Marysin Wawerski (120 miejsc).

Miejsca, wykupione przez Warszawę w drodze konkursu, będą działać w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). We wszystkich tych placówkach, tak jak w żłobkach publicznych i publicznych punktach dziennego opiekuna, opieka jest bezpłatna - rodzic płaci jedynie za wyżywienie dziecka.

Nabór dzieci do żłobków niepublicznych, dofinansowanych przez miasto, jest prowadzony w systemie rekrutacji Zespołu Żłobków m.st. Warszawy – placówki prywatne, wyłonione w konkursie, są włączane do systemu po podpisaniu przez ich właścicieli umowy z miastem.

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda