mobile
REKLAMA

Wilanów zyskał nową przychodnię

Już dziś w przychodni przy ul. Wiertniczej 81 na Wilanowie pojawią się pierwsi pacjenci. Z pomocy lekarzy w placówce będą mogły korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Działalność rozpoczęło kilka poradni

oprac. NKK
Wilanów zyskał nową przychodnię

- Starą przychodnię zburzyliśmy i na jej miejscu zbudowaliśmy nową za 10 mln zł - podkreślał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski w trakcie otwarcia przychodni przy ul. Wiertniczej 81. Jest to czwarta miejska przychodnia w Wilanowie. Już dziś przychodnia przyjmie pierwszych pacjentów. Nowy budynek ma czterokrotnie większą powierzchnię od starej przychodni. Znajduje się w nim kilka poradni.

Jakie poradnie działają w nowej placówce?

W placówce na parterze budynku znajdują się poradnie opieki zdrowotnej dla dzieci chorych i zdrowych, rejestracja pacjentów, poczekalnie, gabinet zabiegowy i gabinet szczepień. Na 1. piętrze zlokalizowano poradnie opieki zdrowotnej dla dorosłych oraz poradnie stomatologiczną i ginekologiczną, dostosowaną również dla pacjentek z niepełnosprawnościami. Pracownie diagnostyczne (USG, RTG) i poradnia rehabilitacyjną dla dzieci z salą sensoryczną umieszczono na 2. piętrze budynku. Obiekt jest dostosowany do potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami. Budynek został wyposażony w instalację fotowoltaiczną oraz powietrzną pompę ciepła, która zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę.   

Oprócz przychodni na Wiertniczej na Wilanowie działa jeszcze trzy inne miejskie placówki medyczne przy ul. Klimczaka, Przyczółkowej i Kolegiackiej.

 

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda