mobile
REKLAMA

Wiosenna uczta teatralna

W kwietniu w warszawskich teatrach będzie aż trzynaście premier. Wśród propozycji są spektakle dla dzieci, musicale, ale i klasyka w nowym wydaniu.

mat.pras.
Wiosenna uczta teatralna

Na deskach teatralnych zobaczyć będzie można wielu wybitnych aktorów m.in. Agatę Kuleszę, Marię Peszek i Jana Peszka, Macieja Stuhra, Bartosza Porczyka, Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską, Andrzeja Chyrę, Ewę Dałkowską, Justynę Wasilewską czy Agnieszkę Żulewską. Co dokładnie oferują warszawskie teatry wiosną?

Nowy Teatr

Najnowszy spektakl Krzysztofa Warlikowskiego „Elizabeth Costello. Siedem wykładów i pięć bajek z morałem” oparty jest na kilku tekstach Johna Maxwella Coetzeego – południowoafrykańskiego autora, laureata Literackiej Nagrody Nobla. Reżyser nową produkcją powraca do swojego ulubionego autora oraz ulubionej postaci, tytułowej Elizabeth Costello, by porozmawiać m.in. o etyce, wegetarianizmie, odpowiedzialności artysty za swoje dzieło czy psychoseksualności i pożądaniu osób starszych. Premiera odbędzie się 11 kwietnia.

Teatr Lalek Guliwer

„Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” na podstawie tekstu Marcina Wichy, to opowieść dla dzieci o samoakceptacji, do której czasem prowadzi długa droga. Główny bohater, wapmirek Sebastian Van Pirk, musi udowodnić całemu światu, że zasłużył na miano monstrum wprost z powieści grozy. Premierę zaplanowano na 6 kwietnia.

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum wystawi „Matkę” z okazji 100-lecia powstania dramatu. To jedną z najsłynniejszych sztuk Stanisława Ignacego Witkiewicza opowiadająca o relacji matki i syna. W rolę Janiny Węgorzewskiej, ślepnącej kobiety, wcieli się Agata Kulesza. Spektakl, który reżyseruje Anna Augustynowicz będzie można zobaczyć 12 kwietnia.

Teatr STUDIO

Spektakl „Serce ze szkła. Musical zen” powstał na motywach „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena i „Naku*wiam zen” Marii Peszek. To przedstawienie muzyczne, w którym baśniowa rzeczywistość Andersena zderza się z konkretem biografii dwojga artystów, ojca i córki – Jana Peszka i Marii Peszek. Jest to koprodukcją Teatru STUDIO i Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Premiera 19 kwietnia.

Teatr Komedia

Na Żoliborzu będzie można zobaczyć „Zemstę” Aleksandra Fredry. Klasyczna komedia XIX-wieczna i arcydzieło literatury polskiej to opowieść o władzy, miłości, pieniądzach i marzeniach. Nowa wersja „Zemsty” w reżyserii Michała Zadary jest inscenizacją współczesną, rozgrywającą się w światłach wielkiego miasta. Premiera 19 kwietnia.

Teatr Rampa

„Dirty dancing” po polsku? 36 lat po premierze kultowego filmu Rampa zaprasza na autorską historię inspirowaną bohaterami, muzyką i klimatem „Dirty dancing”. „Wirujący seks. Polskie love story” na Targówku będzie można zobaczyć już 20 kwietnia.

TR Warszawa

Adaptację powieści „Czarodziejska góra” Tomasza Manna reżyseruje Michał Borczuch. W tym spektaklu to lockdown sprawia, że lokatorzy kamienicy, jak pacjenci sanatorium, oddają się rozmowom i filozofowaniu oraz praktykują rytuały dbania o siebie.  Premiera 26 kwietnia.

 

fot. Mat.pras. Sisi Cecylia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda