mobile
REKLAMA

Wiosenne Spektakle Kolorów

W nadchodzącej wiośnie Warszawa zamieni się w barwną oazę, gdzie ponad 5 milionów kwiatów, w tym stokrotki, tulipany i narcyzy, rozkwitnie, tworząc malownicze pejzaże w miejskich parkach i przestrzeniach publicznych

oprac. Klaudia Kwasek
Wiosenne Spektakle Kolorów

W Warszawie, nadchodzącej wiosny, bogactwo kolorów rozkwitnących kwiatów, takich jak stokrotki, niezapominajki, irysy żyłkowate, psi ząb czy różnorodne odmiany tulipanów i narcyzów, zachwyci mieszkańców i turystów, tworząc ponad 5 milionów barwnych roślin w miejskiej przestrzeni. Zadaniem miejscowych ogrodników jest urozmaicanie wieloletnich roślin nowymi, kolorowymi nasadzeniami, co sprawi, że miasto zabłyśnie barwami. Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, podkreśla, że pierwsze rośliny już budzą się do życia, a wiosną zobaczymy ich jeszcze więcej.

W ramach tej wiosennej metamorfozy, mieszkańcy Warszawy będą mogli cieszyć się tradycyjnymi roślinami, takimi jak bratki, stokrotki i niezapominajki, rozmieszczonymi w kompozycjach w donicach. Ponadto, pojawi się lak wonny, który kiedyś królował w ogródkach babć, a teraz powraca do łask za sprawą miejskich ogrodników. Kwiatowe kompozycje zapełnią się również wiosennymi roślinami cebulowymi, obejmując psi ząb, narcyzy, irysy żyłkowane, krokusy, cebulice, śnieżniki, śnieżyczki i śnieżyce, a także różne odmiany tulipanów.

Warto zauważyć, że kwiaty zagoszczą nie tylko w parkach, ale także na pasach drogowych oraz w donicach ustawionych w reprezentacyjnych miejscach. Dzięki stopniowym rozbetonowaniom, Zarząd Zieleni zwiększa powierzchnię dla wieloletnich nasadzeń, co w latach 2018-2023 zaowocowało około 8 ha rabat bylinowych i ponad 20 ha krzewów. Nie tylko Zarząd Zieleni, ale także Zarząd Oczyszczania Miasta oraz stołeczne dzielnice angażują się w ukwiecanie miasta, wprowadzając kolorowe rośliny na przystankach autobusowych i tramwajowych.

Zaangażowanie w tworzenie kolorowych kompozycji kwiatowych w Warszawie jest zauważalne także poza granicami jednostek miejskich, gdyż rozbudowane kolekcje róż w parku Pole Mokotowskie zapowiadają powstanie dostępnych dla wszystkich przestrzeni pełnych tego pięknego kwiatu.

fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda