mobile
REKLAMA

„Wisłą przez Miasto Nieujarzmione” – powstańcze spływy kajakowe

Fundacja AVE po raz kolejny organizuje powstańcze spływy kajakowe, które odbędą się 31 lipca oraz 1 sierpnia br. Jak zapowiadają inicjatorzy całej akcji, będzie to świetna okazja, by uczcić pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego.

Wiktoria Lewandowska
„Wisłą przez Miasto Nieujarzmione” – powstańcze spływy kajakowe

Wyprawy kajakowe wystartują o godz. 12:30 z przystani WKW w Wawrze przy Wale Miedzeszyńskim 295, a zakończą się na Białołęce w Porcie Żerańskim około godz. 19:00. Jest to historyczny szlak, gdyż właśnie w tych miejscach partyzanci przemierzali Wisłę w 1944 roku. Niestety nie wszystkim się to nie udało. Powstańcze spływy mają na celu oddać hołd tym, którzy polegli w walce z nieujarzmionym żywiołem wody. 

Program wydarzenia

W programie oprócz spływów kajakowych przewidziano także spotkania z Powstańcami, koncert powstańczych piosenek, paradę kajaków o godzinie W, wyścigi o Kotwicę 44 roku, a także rozmowę z Agnieszką Cubałą – autorką książki „Warszawskie Dzieci 44”. Zapisy na udział w „powstańczych kajakach” odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej fundacji AVE. Koszt udziału dla osób dorosłych wynosi jedynie 12 zł, zaś dla dzieci i młodzieży jest całkowicie darmowy. 

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda