mobile

Wola interweniuje w sprawie wycinki prawie 300 drzew na Młynowie

Wojsko planuje usunąć prawie 300 drzew i 77 mkw. krzewów z kompleksu wojskowego przy ul. Ostroroga 35. Wycinka związana jest z budową budynku wielofunkcyjnego dla Żandarmerii Wojskowej. Burmistrz dzielnicy Wola interweniuje w tej sprawie w Stołecznym Zarządzie Infrastruktury.

Informacja prasowa/fot. perezososo
Wola interweniuje w sprawie wycinki prawie 300 drzew na Młynowie

Do Urzędu Dzielnicy Wola wpłynął wniosek Stołecznego Zarządu Infrastruktury o wydanie pozwolenia na wycinkę blisko 300 drzew i 77 mkw. krzewów w związku z planowaną budową przy ul. Ostroroga 35 budynku wielofunkcyjnego dla Żandarmerii Wojskowej. Pracownicy wolskiego Wydziału Ochrony Środowiska przeprowadzili oględziny w terenie i stwierdzili, że drzewa oraz krzewy znajdują się w bardzo dobrej kondycji zdrowotnej. - Dodatkowo zieleń rosnąca na terenie przeznaczonym pod budowę to przede wszystkim dorodne drzewa mające dużą wartość przyrodniczą i krajobrazową. Usunięcie tak znacznej liczby drzew i krzewów ujętych we wniosku, stanowić będzie poważny uszczerbek przyrodniczy w tej części dzielnicy Wola - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Dzielnica Wola interweniuje w tej sprawie. – Zwróciłem się do dyrekcji Stołecznego Zarządu Infrastruktury z apelem o ponowną analizę planowanej inwestycji, tak aby zachować jak największą liczbę drzew. Liczę na konstruktywny dialog w tej sprawie i mam nadzieję, że uda się zachować przynajmniej część znajdującego się na tej działce drzewostanu – podkreśla burmistrz Strzałkowski.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda