mobile
REKLAMA

Wolskie pączki w wersji fit

W Przedszkolu nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu” przy ul. Wolskiej 79 wybrano najlepszego pączka w wersji fit. W konkursie wzięły udział wszystkie publiczne przedszkola na Woli.

Marcin Kalicki
Wolskie pączki w wersji fit

Konkurs zorganizowano z okazji tłustego czwartku. Kucharze i kucharki we wsparciu dzieci przygotowali swoje wypieki, a następnie dostarczyli je do placówki przy ul. Wolskiej, gdzie zebrało się jury. Najlepszego pączka wybierali mistrzowie cukiernictwa: Sylwia Tomaszkiewicz z cukierni Zagoździński oraz Jerzy Waldemar Zosicz z cukierni Zosicz, a także zastępca burmistrza Woli – Grażyna Orzechowska-Mikulska, dzielnicowa radna – Magdalena Huszno, przedstawicielka Młodzieżowej Rady Dzielnicy – Aleksandra Kurban i Ewa Molenda reprezentująca Wolską Radę Seniorów.

– Pączek w wersji fit? Brzmi nietypowo, ale w ramach konkursu postanowiliśmy nieco przełamać konwenanse. I udało się – można zrobić pączka, który nie musi być smażony w głębokim tłuszczu, a smakuje naprawdę wybornie – mówi Agnieszka Kozłowska, dyrektorka przedszkola „Przy Zielonym Wzgórzu”.

Tegoroczny konkurs miał zachęcić najmłodszych mieszkańców Woli do poznania zdrowych nawyków żywieniowych. – Kucharki i kucharze przygotowywali wypieki w piecach konwekcyjno-parowych z funkcją zdrowego gotowania i pieczenia. Każde wolskie przedszkole jest wyposażone w takie piece, w których przygotowujemy zdrowe posiłki dla naszych przedszkolaków – mówi zastępczyni burmistrza Grażyna Orzechowska-Mikulska. – To nietypowa technologia. Dla cukiernika pączek to potrawa smażona na tłuszczu. Mam nadzieję, że teraz będziemy mieli godnych następców – dodał żartobliwie Jerzy Zosicz, mistrz cukiernictwa, który swój zakład prowadzi na rogu Żelaznej i Krochmalnej.

Jury badając smak, zapach, wygląd oraz konsystencję wypieków wybrało spośród dwudziestu ośmiu pączków te najlepsze. Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 350 „Jaśminowy Gaj”, które wyprzedziło Przedszkole nr 289 i Przedszkole nr 134.

– Wybór był trudny, bo wszystkie pączki były bardzo ciekawe optycznie i smakowo. Nie znaliśmy twórców wypieków, ponieważ nazwy przedszkoli zostały ukryte pod numerami. Kierowaliśmy się subiektywną oceną. Na pewno było to też ciekawe doświadczenie dla dzieci – przyznała Ewa Molenda z Wolskiej Rady Seniorów.

Marcin Kalicki

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda