mobile
REKLAMA

Wskazania do wizyty u neurologa dziecięcego

Neurologia dziecięca jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem chorób układu nerwowego u dzieci i młodzieży. Podczas poszczególnych wizyt dochodzi do szeroko pojmowanej oceny pracy mózgu i koordynacji ruchowej. Dopiero w kolejnym etapie dochodzi do wskazania diagnozy i rozpoczyna się cały proces leczenia dziecka. Specjaliści mają różne metody diagnozowania schorzeń dziecięcych, proszą na przykład o wykonanie konkretnych ruchów palcem.

Artykuł sponsorowany
Wskazania do wizyty u neurologa dziecięcego

Kiedy wizyta u neurologa dziecięcego jest niezbędna?

Każdy neurolog dziecięcy w Warszawie przygląda się bliżej chorobom układu nerwowego, między innymi środkowego i obwodowego. To jednak nie koniec, ponieważ diagnozuje ponadto inne choroby mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów – niemowląt, dzieci i młodzieży. W celu kompleksowego zbadania swojej pociechy z pewnością warto dowiedzieć się więcej na temat działalności przychodni Onkolmed Lecznica Onkologiczna. Jest to prywatna placówka, w której odbywają się liczne konsultacje, po których można przystąpić do leczenia różnych schorzeń. Na stronie internetowej znajduje się wiele wskazówek, między innymi konieczność zabrania ze sobą kompletu wyników przeprowadzonych wcześniej badań.

Początek wizyty to przeprowadzenie wywiadu z małym pacjentem i rodzicem. W kolejnym kroku dochodzi do wnikliwej analizy przedstawionych wyników badań i udzielenia informacji o planie leczenia. Czasami konieczne okazuje się wykonanie dodatkowych badań, to w przypadku pojawiania się jakichkolwiek wątpliwości. Należy pamiętać o wcześniejszym kontakcie z placówką, aby ustalić konkretny termin udania się na wizytę z neurologiem dziecięcym.

Jakie choroby neurologiczne mogą wystąpić u dzieci?

Neurolog dziecięcy jest odpowiedzialny za ogólną ocenę rozwoju mózgu dziecka. Niekiedy w przebiegu konsultacji okazuje się, że u najmłodszych diagnozowane są schorzenia neurologiczne. Zalicza się do nich na przykład dystrofię mięśni, mózgowe porażenie dziecięce, przepuklina rdzeniowo-kręgowa, zaburzenia ogólnego rozwoju i mowy. Istnieje szereg sytuacji, kiedy wizyta u neurologa dziecięcego jest koniecznością. Wskazaniem jest na przykład urodzenie dziecka w zagrożonej lub mnogiej ciąży. Wizyta jest potrzebna w sytuacji, gdy kobieta w trakcie ciąży przechodziła infekcje, albo przyjmowała lekarstwa.

Rodziców powinny zaniepokoić także inne symptomy, choćby występujące asymetrie ciała, czy nieprawidłowości w zakresie napięcia mięśniowego. W przypadku noworodków może dochodzić do nadmiernego prężenia ciała do tyłu, albo zbyt częstego zaciskania pięści. Niepożądane są ponadto nawracające i uciążliwe kolki oraz niespokojny sen u maluszków. Po skierowanie na konsultację należy udać się do pediatry, a przed wizytą należy skompletować wszelkie niezbędne dokumenty, w tym oczywiście zapiski, obserwacje, kartę zdrowia dziecka, ewentualne wyniki badań i listę zażywanych leków. Podczas konsultacji badane są kończyny, postawa dziecka, sposób poruszania się i odruchy. Dziecko jest proszone o wykonanie prostych ćwiczeń lub ruchów.

fot.zdjęcia klienta

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda