mobile
REKLAMA

Współdzielenie w Warszawie – coraz więcej projektów

Przybywa projektów na platformie „WawaShare – współdzielenie w mieście" – serwisie, który gromadzi przedsięwzięcia umożliwiające mieszkankom i mieszkańcom stolicy dzielenie się różnymi zasobami. Każdy może z nich skorzystać.

informacja prasowa
Współdzielenie w Warszawie – coraz więcej projektów

Wystarczy wejść na stronę https://biznes.um.warszawa.pl/share i znaleźć tam rozwiązanie dla siebie. Można podzielić się z innymi zarówno nieużywanymi książkami, ubraniami czy narzędziami, jak i własną wiedzą lub umiejętnościami.

Spotkanie z Dzielnią i Współdzielnikiem

W ramach projektu WawaShare organizowane są spotkania, które pozwalają na wymianę dobrych praktyk w zakresie budowy współdzielonej Warszawy. W ostatni czwartek w Centrum Kreatywności Targowa, prowadzący Dzielnię Saska Kępa i Współdzielnik rozmawiali z przedstawicielami stołecznych dzielnic, jak tworzyć i zarządzać takimi miejscami. Przedstawiciele firm zewnętrznych, które zaangażowały się w ich powstanie, dzielili się swoimi doświadczeniami i deklarowali dalszą współpracę.

- Chcemy aby mapa warszawskich inicjatyw związanych z ekonomią współdzielenia i filozofią zero waste stale się powiększała i służyła mieszkańcom oraz mieszkankom naszego miasta. Organizacja spotkań, podczas których możemy podzielić się doświadczeniami z zakresu tworzenia współdzielonej Warszawy buduje nasze know-how. Dzięki temu możemy lepiej odpowiadać na potrzeby warszawiaków i warszawianek – mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym Ratuszu. – Zachęcamy do współpracy i zgłaszania projektów nie tylko mieszkanki i mieszkańców, ale także działające w stolicy firmy. Chcemy dotrzeć z informacją o zaletach współdzielonego miasta do jak największej liczby odbiorców.

Zniczodzielnie i garażówki z budżetu obywatelskiego

Wiele ciekawych inicjatyw dotyczących współdzielenia zgłaszają mieszkańcy i mieszkanki w ramach budżetu obywatelskiego. Tak powstały zniczodzielnie, niektóre jadłodzielnie, czy cieszące się ogromnym zainteresowaniem wyprzedaże garażowe.

Projekty realizowane w ramach WawaShare tworzą również przestrzeń do współpracy pomiędzy samorządem a partnerami zewnętrznymi. Przy współudziale firm takich jak Castorama, Ikea, Ingka czy Allegro powstały dwie prężnie działające dzielnie: Dzielnia Saska Kępa przy ul. Berezyńskiej 27 i Współdzielnik w centrum handlowym Wola Parku. Mieszkańcy i mieszkanki mogą znaleźć tam dobrej jakości rzeczy z drugiej ręki, podzielić się nadwyżkami nadającej się do spożycia żywności czy dowiedzieć się, jak nasze codzienne decyzje i wybory konsumenckie wpływają na klimat i środowisko. Mogą również zorganizować wydarzenia, które służą lokalnej społeczności.

Więcej na temat realizowanych w Warszawie projektów z zakresu współdzielenia można dowiedzieć się na stronie biznes.um.warszawa.pl/share oraz w Warszawskim Serwisie Mapowym.

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda