mobile
REKLAMA

„Wybiegaj w Przyszłość” – rusza druga edycja programu!

 „Wybiegaj w Przyszłość” to innowacyjny program, który oferuje wsparcie finansowe i merytoryczne dla młodych lekkoatletów w wieku 14-19 lat. Stypendium o wartości od 600 do 1000 zł miesięcznie wypłacanych przez 10 miesięcy otrzyma dwunastka biegaczy, a dla całej społeczności zostaną przeprowadzone warsztaty, podczas których zdobędą wiedzę i cenne wskazówki przydatne w karierze sportowej.

informacja prasowa
„Wybiegaj w Przyszłość” – rusza druga edycja programu!

Program to przełom dla całej społeczności lekkoatletycznej. Wsparcie, które otrzymają nastolatkowie będzie miało realny wpływ na poprawę wyników sportowych, a także kompetencji miękkich, takich jak wzrost pewności siebie oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem. To doskonały start do profesjonalnej kariery, o której marzy wiele osób trafiających do klubów sportowych. Druga edycja została rozszerzona o biegaczy w kategorii U20, czyli 18 i 19-latków, dla których otrzymanie takiego wsparcia może przesądzić o pozostaniu w sporcie!

Grono stypendystów znacznie się powiększy!

- To dla nas ogromna radość i satysfakcja, że możemy pomóc aż dwunastce fantastycznych biegaczy. To aż cztery osoby więcej niż w 2022 roku. Do II edycji Programu postanowiliśmy dołączyć także biegaczy z kategorii U20 – to osoby często już z dużym doświadczeniem, na granicy podejmowania decyzji o pozostaniu dalej w sporcie – mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże im kontynuować karierę na wysokim poziomie, doda im skrzydeł, a my będziemy mogli podziwiać ich i słuchać hymnu Polski podczas imprez międzynarodowych – mówi Adriana Smokowska – założycielka i pomysłodawczyni Programu Wybiegaj w Przyszłość.

Podczas rekrutacji zgłosiło się 113 biegaczy, w tym ponad 60 medalistów mistrzostw Polski. Wybór nastąpił w oparciu o następujące kryteria: wynik sportowy, prezentacja kandydata, wyniki w nauce oraz sytuacja ekonomiczna.

Wzorem ubiegłego roku zostanie przeprowadzony cykl szkoleń edukacyjnych transmitowanych na kanale YouTube Fundacji Zdrowy Ruch. Wykłady będą zwiększały świadomość w zakresie kariery dwutorowej i obejmować będą tematy m.in. psychologii, dietetyki, prezentacji, podstaw marketingu, przedsiębiorczości. Spotkania będą prowadzone przez Tomasza Smokowskiego – założyciela Kanału Sportowego, a jego gośćmi będą najlepsi specjaliści, m.in. Marek Plawgo – były mistrz świata w biegu na 400 metrów przez płotki.

Ponadto dwunastka stypendystów odbędzie szkolenie z psychologii sportu prowadzone przez specjalistów z Fundacji Sportu Pozytywnego. Zdobędą kompetencje, ale także otrzymają certyfikaty, które będą potwierdzeniem zdobytej wiedzy. – To mały krok w rozwoju kariery dwutorowej już od kategorii wiekowej U16. Sportowcy są zafascynowani obytą ścieżką i dzięki temu chłoną wszystko jak gąbka. Te lata kształtują ich przyszłość, kierunkują myślenie. Zdobyta wiedza przełoży się od razu bezpośrednio podczas zawodów, a zdobyte kwalifikacje będą bardzo cenne na początku dalszej drogi zawodowej. – mówi Paulina Kalinowska – koordynatorka programu Wybiegaj w Przyszłość.

Projekt wspiera środowisko lekkoatletyczne, daje możliwość edukacji w aspektach istotnych dla rozwoju człowieka. Zwraca uwagę na obszary, które kształtują postawy człowieka. Pozwala to na zdobycie wiedzy i umiejętności, czyli tak bardzo ważnych kompetencji, które stają się zasobem stałym, możliwym do wykorzystania w toku życia.

Partnerami Programu „Wybiegaj w Przyszłość” są: Bank Pekao S.A., Fundacja PVE Dobra Energia, Salomon oraz Sportfolio sp. z o. o.

fot. Fundacja Zdrowy Ruch

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda