mobile

Wybitny pianista z Singapuru Jeremy Monteiro i przyjaciele Michała Sołtana zagrają w Warszawie!

W ramach swojej dwudniowej wizyty w Polsce, 16-go sierpnia o godz. 19.00 w ramach Jazz Night w Nowy Świecie Muzyki zagra Jeremy Monteiro. Pianista jazzowy, kompozytor, wokalista i pedagog.

Informacja prasowa
Wybitny pianista z Singapuru Jeremy Monteiro i  przyjaciele Michała Sołtana zagrają w Warszawie!

Wydał ponad 40 solowych płyt. Otrzymał najwyższą nagrodę Singapuru w dziedzinie sztuki, Medalion Kultury w 2002 roku. Grał z takimi muzykami jak Toots Thielemans, Michael Brecker, Paulinho Costa, Charlie Haden, Lee Ritenour, James Moody, Ernie Watts, Simon & Garfunkel. Występował w Ronnie Scott's w Londynie, na Mainstage of the Montreux, EFG London i wielu innych festiwalach jazzowych.

Koncert tak znakomitego pianisty odbędzie się w Nowym Świecie Muzyki to niebywała gratka dla fanów jazzu oraz muzyki improwizacyjnej. To właśnie w murach kamienicy przy ul. Nowy Świat 63 w Warszawie grał między innymi Muniek Staszczyk, Maryla Rodowicz, Maria Sadowska i wielu innych utalentowanych polskich i zagranicznych muzyków.

Wraz z pianistą zagra zespół składający się z jednych z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia (Marcin Kajper – saksofon, Marcin Pendowski – gitara basowa oraz Marcin Jahr – perkusja), który został skompletowany przez Michała Sołtana. Polskiego gitarzystę, kompozytora, autora tekstów, wokalistę, multiinstrumentalistę, edukatora i performera. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach (m.in. Oct Loft Jazz Festival in Shenzhen), Niemczech, Danii (Kopenhagen Jazz Festival) i Polsce (m.in. Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival), prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r., a w 2017 r. pierwszą solową płytę „MaloGranie” zapraszając 17 muzyków z całego świata między innymi Dante Luciani, czy Russ Spiegel (USA). W 2018 roku zadebiutował na 55 KFPP w Opolu z autorską piosenką „Dzieje się”.

Organizator Street Art Production wraz z Ambasadą Indonezji i Soltan Art Group zapraszają do Nowego Świata muzyki 16-go sierpnia o 19:00. To będzie wyjątkowa uczta muzyczna !

16.08.2018
Bilety: 50 PLN
Bilety dostępne w sprzedaży w dniu koncertu (płatność gotówką).

Skład zespołu:
Jeremy Monteiro – piano
Michał Sołtan – gitara
Marcin Kajper – saksofon
Marcin Pendowski – gitara basowa
Marcin Jahr – perkusja

Miejsce – Nowy Świat Muzyki
Organizator: Street Art Production
www.streetartproduction.pl
Partnerzy : Ambasada Indonezji, Soltan Art Group, Nowy Świat Muzyki

Więcej szczegółów na FB

Źródło: Nowy Świat Muzyki

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda