mobile

Wybory prezydenckie 2020 – 10 maja lokale zamknięte

Zgodnie z komunikatem Państwowej Komisji Wyborczej głosowanie w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć. Lokale w stolicy będą zamknięte. Nie będzie obowiązywała cisza wyborcza.

inf. prasowa
Wybory prezydenckie 2020 – 10 maja lokale zamknięte

Państwowa Komisja Wyborcza w czwartek, 7 maja, poinformowała, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 10 maja br. Jednak 16 kwietnia br. została uchwalona ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695). Na mocy art. 102 tej ustawy zawieszone zostały także obowiązki informacyjne, wynikające z przepisów Kodeksu wyborczego, nałożone na wójtów i komisarzy wyborczych oraz przepisy, dotyczące wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania, głosowania korespondencyjnego oraz głosowania przez pełnomocnika.

Zawieszono także kompetencje Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie ustalenia wzoru karty do głosowania i zarządzenia druku kart. A pozbawienie jej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja br. jest niemożliwe.

10 maja nie mają zastosowania także inne przepisy Kodeksu wyborczego, związane z głosowaniem - sporządzone spisy wyborców nie zostaną przekazane Obwodowym Komisjom Wyborczym, nie będzie obowiązywała tzw. cisza wyborcza, a lokale wyborcze pozostaną zamknięte.

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda