Wygrane faworytów pierwszego dnia Mistrzostw Mazowsza

Zgodnie z przewidywaniami pierwszy dzień turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza juniorów zakończył się wygraną UMKS MOS Wola I Warszawa i KS Metro Warszawa. Dziś drugi dzień zawodów.

Mecz inauguracyjny to bratobójczy pojedynek pomiędzy gospodarzami mistrzostw – drużyną UMKS MOS Wola Warszawa. Drugi zespół juniorów z Rogalińskiej długo stawiał dzielnie czoła podopiecznym trenera Marcina Jackowicza i kto wie co by się zadziało, gdyby w trzecim secie „dwójka” przy pięciopunktowym prowadzeniu w końcowej fazie seta nie roztrwoniła tej przewagi. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną pierwszego zespołu 3:1.

– Dzisiejszy mecz był dość wyrównany. Zawsze ciężko gra się z kolegami po drugiej stronie siatki. Wiedzieliśmy, że chłopaki z drugiego zespołu wyjdą i będą chcieli bić się z nami o zwycięstwo. Nasza gra z początku wyglądała dobrze graliśmy powtarzalnie i skutecznie. Z bezpieczną przewagą wygraliśmy pierwszego seta. Później wkradły się nam głupie, nie potrzebne błędy, co spowodowało utratę seta. W trzeciej partii nasi przeciwnicy wypracowali sobie dużą zaliczkę punktową. Cieszy, że nie spuściliśmy głów i walczyliśmy do końca ostatecznie wygrywając seta. W ostatnim secie udało się nam tak jak w pierwszej partii odskoczyć na kilka punktów i doprowadzić przewagę do końca spotkania – powiedział Mikołaj Kobyliński, siatkarz UMKS MOS Wola I Warszawa.

UMKS MOS Wola I Warszawa – UMKS MOS Wola II Warszawa 3:1 (25:22, 22:25, 26:24, 25:18)

UMKS MOS Wola I Warszawa: Jan Lizińczyk, Jędrzej Ziółkowski, Hubert Krysiński, Tymon Tomaszewski, Wiktor Wojciechowski, Jakub Cholewiński, Ignacy Skrzydło, Krystian Bartczak, Krzysztof Pawlak, Mikołaj Kobyliński, Aleksander Nowik, Stanisław Chaciński, Piotr Krajewski, Szymon Jachowski.

UMKS MOS Wola II Warszawa: Filip Szlachcikowski, Dawid Walenciak, Paweł Olszewski, Marcin Srokosz, Maksymilian Witkowski, Paweł Kuliński, Damian Radowski, Mateusz Taczała, Kacper Krzemiński, Borys Weber, Mateusz Miecznikowski, Kacper Gołębiewski, Jan Nowakowski, Julian Kuchta.

W drugim meczu Mistrzostw Mazowsza podopieczni trenera Jacka Jankowskiego w każdym z setów zachowywali więcej zimnej krwi w decydujących momentach, dzięki czemu pokonali rywali z Radomia w trzech setach.

KS Metro Warszawa – RCS Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:23, 26:24)

KS Metro Warszawa: Rafał Pałuba, Jakub Linkiewicz, Bartłomiej Matyja, Krzysztof Nagraba, Marcel Bakaj, Piotr Śliwka, Filip Gomułka, Damian Żulewski, Wiktor Getka, Kacper Ratajewski, Jakub Strawiński, Karol Januszko, Michał Łabędzki, Dawid Hajbowicz.

RCS Czarni Radom: Mikołaj Przygodzki, Maciej Piątek, Wiktor Żaczek, Kamil Moniak, Adam Ostrowski, Marcel Orzechowski, Adam Rafalik, Oskar Druszcz, Jan Włodarczyk, Karol Czechowicz, Konrad Kwapisiewicz, Igor Iwański, Krystian Sobieraj, Jakub Płachta.

W dzisiejszych meczach UMKS MOS Wola II Warszawa podejmie KS Metro (godz. 11:00), zaś pierwsza drużyna gospodarzy zmierzy się z gośćmi z Radomia (godz. 13:00).