mobile
REKLAMA

Wygrywają wszystko! Siatkarki AZS AWF Warszawa podtrzymały niesamowitą passę

Kolejne znakomite spotkanie rozegrały na II-ligowych parkietach siatkarki AZS AWF Warszawa. Akademiczki pokonały Ósemkę Siedlce i jako jedyne w tym sezonie mogą pochwalić się kompletem zwycięstw.

Marcin Kalicki
Wygrywają wszystko! Siatkarki AZS AWF Warszawa podtrzymały niesamowitą passę

Podopieczne trenera Piotra Najmowicza były faworytkami sobotniego spotkania. Siatkarki z Siedlec w dwunastu meczach zgromadziły piętnaście punktów, warszawianki natomiast to niekwestionowane liderki rozgrywek. Akademiczki wygrały dotychczas wszystkie rozegrane spotkania, wszystkie za trzy punkty! Mało tego straciły w nich zaledwie jednego seta.

Na Bielanach od początku meczu dzieliły i rządziły gospodynie. Zawodniczki AZS AWF Warszawa perfekcyjnie zagrały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W żadnym z setów wynik nie był zagrożony. Siatkarki ze stolicy kończyły je z pewną, dużą przewagą. Na uwagę zasługuje gra całego zespołu, równa i na wysokim poziomie. Akademiczki wyraźnie pokazują, że ich miejsce w przyszłym sezonie jest w pierwszej lidze.

– Kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania od początku do końca. Byliśmy skoncentrowani i cały czas pracowaliśmy na kolejne trzy oczka do naszego ligowego dorobku punktowego. Teraz dziewczyny mają chwilę zasłużonego odpoczynku po serii dwunastu zwycięstw w tym sezonie. Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia wracamy na halę by przedłużyć naszą zwycięską passę – powiedział Piotr Najmowicz, trener drużyny z Bielan.

AZS AWF Warszawa – Ósemka Siedlce 3:0 (25:12, 25:17, 25:19)

Stołeczny zespół zagrał w składzie: Aleksandra Ryglewicz, Marcela Trzcińska, Wiktoria Kowalczyk, Agata Lesiak, Ewa Krzysztoń, Natalia Kierlewicz, Aleksandra Bator, Marta Kosobucka, Natalia Mierzejewska, Patrycja Stafecka, Wiktoria Rozbiewska, Joanna Waszyńska.

Spotkanie z drużyną z Siedlec podsumowały warszawianki: – Do meczu z Ósemką podeszłyśmy z wewnętrznym spokojem i opanowaniem, ale również ogromną motywacją, gdyż mamy świadomość, że stawka w tym sezonie jest bardzo wysoka. Podczas meczu dobrze spisywałyśmy się w polu zagrywki co pozwalało odrzucić rywalki od siatki i znacznie ograniczyć repertuar ich zagrań. Dzięki twardej i odważnej grze w ataku, a także skuteczności w bloku potrafiłyśmy utrzymać przewagę punktową w każdym momencie spotkania. Pojawiły się pojedyncze błędy lecz jest to naturalnie wpisane w przebieg każdego siatkarskiego spotkania. Podsumowując, był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa w trzech setach, ale nie jest to powód do spoczywania na laurach, a do jeszcze cięższej pracy by w tym sezonie walczyć o najwyższe cele. Teraz czas na zasłużony świąteczny odpoczynek, aby nabrać sił na kolejne sportowe zmagania w nowym roku – mówi Marcela Trzcińska.

– Do meczu przystąpiłyśmy bardzo zmotywowane, chciałyśmy podtrzymać naszą dobrą passę. Od początku meczu narzuciłyśmy rywalkom swój styl gry, nie pozwalając im na rozwinięcie skrzydeł. Kolejny raz dobrze prezentowałyśmy się w polu serwisowym, co pozwalało nam układać sobie grę na linii blok-obrona. Cieszymy się bardzo, że kończymy ten rok z kompletem zwycięstw oraz punktów. W nowym roku chcemy kontynuować naszą serię, co znaczy, że czeka nas ciężka praca w okresie świąteczno-noworocznym – zapowiada Aleksandra Bator.

Kolejne ligowe spotkanie siatkarek AZS AWF Warszawa już nowym roku. W sobotę, 9 stycznia stołeczny zespół zmierzy się w wyjazdowym hicie 15. kolejki z wiceliderem rozgrywek PMKS Nike Węgrów.

Fot. AZS AWF Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda