mobile

Wystawa „Piąta strona Mazowsza”

„Piąta strona Mazowsza” Pomysł na rodzinną wycieczkę, atrakcje dla małych i dużych w pobliżu Warszawy.

 

inf. prasowa
Wystawa „Piąta strona Mazowsza”

Mazowsze to największe, a zarazem jedno z najładniejszych i najciekawszych województw w Polsce. Planując w tym regionie rodzinną wycieczkę czy wyjazd ze znajomymi, warto poświęcić więcej czasu na zwiedzanie i poznawanie ciekawych atrakcji turystycznych. Gdzie ich szukać? Podpowiedź znaleźć można w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Wakacyjna wystawa „Piąta strona Mazowsza” przybliża interesujące miejsca kultury, które znajdują się na szlakach turystycznych regionu.
W czasie pandemii, kiedy wiele osób będzie spędzać wakacje w miejscu zamieszkania, Muzeum zachęca do aktywnego wypoczynku, któremu może towarzyszyć odkrywanie swojej „małej Ojczyzny”. Punktem wyjścia są cztery średniowieczne zamki – Sochaczew, Liw, Ciechanów i Czersk.


Na turystów preferujących czynny wypoczynek czekają setki kilometrów ścieżek pieszych i rowerowych. Rajem dla miłośników żeglarstwa jest Jezioro Zegrzyńskie. Kajakarze mają do wyboru kilkanaście nizinnych rzek, z Królową Polskich rzek Wisłą na czele. Ogromną rolę dla turystyki odgrywają: Kampinoski Park Narodowy i parki krajobrazowe, z różnorodnymi szlakami i punktami widokowymi.


Wystawa „Piąta strona Mazowsza” w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstała we współpracy, m.in. z Kampinoskim Parkiem Narodowym, Towarzystwem Opieki nad Zabytkami w Czersku, Stacją Muzeum w Warszawie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Legionowskim WOPRem i Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Ekspozycja będzie otwarta do końca wakacji.

 

 

 

Źródło: Muzeum Sportu i Turystyki

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda