mobile

XI Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego w łucznictwie

W dniach 21 i 22 maja na torach łuczniczych przy ul. Potockiej 1 rozgrywany jest XI Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego.

XI Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego w łucznictwie

Memoriał poświęcony jest jednemu z najlepszych trenerów i wychowawców związanych z łucznictwem. Mieczysław Nowakowski zapisał się w historii polskiego łucznictwa jako trener wielu wybitnych zawodników. Pracował w warszawskich klubach Łączność, Marymont, Syrena. Pod jego okiem trenowali i osiągali sukcesy tacy zawodnicy jak Tomasz Leżański - olimpijczyk, uczestnik Igrzysk w Monachium, wielokrotny rekordzista Polski; Ewa Zalewska mistrzyni Polski z 1961 r. i Irena Ulatowska znakomite łuczniczki, kilkukrotne zdobywczynie zespołowego mistrzostwa Polski. W 1969 roku Irena Ulatowska zdobyła wraz z Marią Mączyńską i Hanną Brzezińską zespołowo trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w U.S.A. W latach sześćdziesiątych jako trener prowadził Marię Mączyńską, mistrzynię świata z 1967 r. w wieloboju indywidualnym, olimpijkę z Monachium.

Organizatorem Memoriału jest warszawski klub Stowarzyszenie „Łuczniczy Marymont”, które jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji RKS Marymont, w którym Mieczysław Nowakowski pracował jako trener i wychowawca.

Honorowy Patronat nad Memoriałem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda