mobile

XIV Mistrzostwa Polski Aktorów w Pływaniu

Niezwykle ciekawe i widowiskowe wydarzenie gościło ostatnio w Wawrze. Na Pływalni Anin odbyła się już czternasta edycja Mistrzostw Polski Aktorów w Pływaniu. Honorowy patronat nad zawodami objął ZASP, czyli Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.

Marcin Kalicki
XIV Mistrzostwa Polski Aktorów w Pływaniu

Znani i popularni z małego i dużego ekranu aktorzy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych: do 30 lat, w przedziałach 31-40 lat, 41-50 lat oraz powyżej 51 roku życia. Panie pływały na dystansie 25m i 50m żabką i kraulem, a panowie tymi samymi stylami mieli do pokonania dystanse dwa razy dłuższe. W kategorii open natomiast aktorki i aktorzy pływali na dystansie 25m stylem motylkowym, grzbietowym i dowolnym. Odbyły się także wyścigi sztafet.

Na wawerskiej pływalni pojawili się znani i lubiani aktorzy teatralni i filmowi m.in.: Małgorzata Potocka, Agata Sasinowska, Tatiana Sosna-Sarno, Mateusz Banasiuk, Piotr Czekalski, Karol Bernacki, Agnieszka Ejsmont, Hiroaki Murakami, Agnieszka Mrozińska czy Michalina Sosna, a całą imprezę poprowadziła Eliza Gwiazda.

Multimedalistkami Mistrzostw Polski Aktorów zostały: Kamila Chruściel występująca m.in. w serialach „Pierwsza miłość”, „Galeria” czy „Stolik”; Dominika Hudziec – bohaterka filmu „Gejsza” oraz Agata Sasinowska znana z filmów „Arbiter uwagi”, „Kanadyjskie sukienki”, „Będzie lepiej” czy też serialu „Akademia”. Wszystkie trzy aktorki zdobyły po cztery złote medale. Wśród mężczyzn zdecydowanym zwycięzcą okazał się Karol Bernacki. Młody aktor grający rolę m.in. w „Planecie Singli”, „Amoku” czy „Totemie” zdominował swoich konkurentów zdobywając pięć złotych i dwa srebrne medale. Warto również wspomnieć, że w kategorii powyżej 51 lat srebrny i brązowy medal zdobyła znana i ceniona aktorka Małgorzata Potocka.

Kolejne jubileuszowe XV Mistrzostwa Polski Aktorów w Pływaniu odbędą się w przyszły roku również na anińskiej pływalni OSiR Wawer.
Marcin Kalicki
Fot: dzielnica Wawer

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda