„Z optymizmem patrzymy na kolejne spotkania”

Od dwóch remisów na własnym boisku oraz wygranej z Pilicą Białobrzegi i porażki z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w meczach wyjazdowych rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Victorii Sulejówek.

Jako beniaminek rozgrywek III ligi piłkarze z Sulejówka bardzo dobrze spisali się jesienią, kiedy to zgromadzili dwadzieścia pięć punktów i wywalczyli bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, w której znajdują się obecnie drużyny z Białobrzegów, Łomży i Legionowa. Nic więc dziwnego, że kibice Victorii mieli nadzieję na kontynuację skutecznej gry swojego zespołu.

Wznowienie rozgrywek w marcu po przerwie zimowej nie jest jednak już aż tak udane. Bezbramkowy remis na własnym boisku z wyżej notowaną Unią Skierniewice oraz porażka w Grodzisku Mazowieckim z liderującą Pogonią nikogo nie zaskoczyła. Piłkarze z Sulejówka mają  także jedną wygraną. W zaległym meczu, który pierwotnie miał się odbyć pod koniec listopada, podopieczni trenera Łukasza Ryczkowskiego pokonali 3:1 Pilicę Białobrzegi. – Cieszą trzy punkty oraz zdobyte trzy bramki. W zespole widać było dobrą energię w szczególności w grze ofensywnej co przekładało się na sytuację bramkowe. Pod koniec meczu wdarł się lekki chaos w nasze poczynania, czego w przyszłości musimy się wystrzegać. Natomiast z optymizmem patrzymy na kolejne spotkania – powiedział po meczu w mediach klubowych szkoleniowiec Victorii.

Wynik sobotniego spotkania jednak nie odzwierciedlił słów trenera i nieco zdziwił fanów zespołu z Sulejówka. W meczu 21. kolejki Victoria podejmowała na własnym stadionie przedostatni ŁKS 1926 Łomża. Gospodarze bardzo długo nie mogli przebić się przez szczelną obronę łomżan. W osiemdziesiątej pierwszej minucie na prowadzenie wyszli zawodnicy trenera Ryczkowskiego za sprawą Jana Dźwigały. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się minimalną wygraną Victorii w dziewięćdziesiątej minucie wyrównał Hubert Mich.

W tym miesiącu piłkarzy z Sulejówka czekają jeszcze dwa wyjazdowe pojedynki. W sobotę, 23 marca Victoria zmierzy się z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a tydzień później zagra w Sieradzu z miejscową Wartą.

Po dwudziestej pierwszej kolejce zawodnicy trenera Ryczkowskiego z trzydziestoma punktami na koncie zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Do lidera – Pogoni Grodzisk Mazowiecki – tracą czternaście punktów. Z drugiej strony mają przewagę dwunastu punktów nad strefą spadkową. Do końca rozgrywek sezonu 2023/2024 zostało trzynaście kolejek. Na którym miejscu znajdzie się Victoria na finiszu III ligi? O tym dowiemy się na początku czerwca.