Z Tomaszowa Mazowieckiego z kompletem punktów

Dwa tygodnie musieli poczekać siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie, aby poczuć smak ligowych rozgrywek. W meczu 11. kolejki stołeczny klub wygrał w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią 3:1.

W ubiegły weekend wolska drużyna nie grała, bowiem zaplanowany na sobotę pojedynek z SMS PZPS II Spała został przełożony na prośbę gości. Przerwa w rozgrywkach była nie tylko dobrym momentem na poukładanie taktyki i spokojny trening, ale także na powrót do zdrowia zawodników, którzy mieli urazy.

Spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim kontrolowali podopieczni trenera Szymona Szlendaka. Jedynie trzeci bardzo wyrównany set padł łupem gospodarzy. Warszawianie grali pewnie i przede wszystkim skutecznie co przyniosło oczekiwany efekt. Najwięcej punktów dla MOS-u zdobyli Grzegorz Pacholczak i Adam Rajchelt (po 18).

Długo czekaliśmy na ten mecz ze względu na to, że mieliśmy dłuższą przerwę między meczami. Każdy z nas wiedział, że mecz na trudnym terenie Lechii Tomaszów nie będzie prosty. Jednak podczas podróży, w szatni i na meczu była bardzo dobra atmosfera, każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony i dopisać kolejne trzy punkty. Teraz czeka nas intensywny tydzień, w środę mecz z Grodziskiem na wyjeździe i w sobotę z beniaminkiem naszej grupy Ostrołęką we własnej hali – powiedział Adam Rajchelt, bohater sobotniego pojedynku.

Lechia II Tomaszów Mazowiecki – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 1:3 (22:25, 17:25, 25:23, 20:25)

Składy:

Lechia: Kacper Korczak, Kacper Ząbkowski, Wiktor Przybyłek, Filip Toma, Jakub Panfil, Aleksander Tokarski, Piotr Kecher, Wiktor Wójcik, Adrian Lewandowski, Oliwier Nowak, Oliwier Krawczyk. Nie zagrali: Nikodem Młynarczyk, Oliwier Frycholc, Krystian Woźniak.

MOS Wola: Grzegorz Pacholczak, Piotr Skałbania, Jaromir Orlicz, Ignacy Skrzydło, Szymon Świniarski, Adam Antoński, Adam Rajchelt, Paweł Kuliński, Jakub Koc, Mikołaj Kobyliński. Nie zagrali: Dawid Bulira, Wojciech Wachowicz, Kacper Roszkowski, Szymon Ślązak.

A już jutro stołeczny zespół czeka kolejne spotkanie. Tym razem warszawianie pojadą do Grodziska Mazowieckiego, gdzie zmierzą się z miejscową Spartą. Początek meczu w hali przy ul. Sportowej 29 o godz. 19:00.