mobile
REKLAMA

Z współuzależnieniem można wygrać przy wsparciu Warszawy

Seniorzy w Warszawie mogą liczyć na profesjonalną pomoc w walce z współuzależnieniem od alkoholu. Z myślą o nich stolica uruchomiła projekt „Razem po zdrowe nawyki” - wsparcie dla osób współuzależnionych 60+. W ramach inicjatywy można skorzystać bezpłatnie z różnych form wsparcia oferowanych przez Fundację Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM.

Informacja prasowa
Z współuzależnieniem można wygrać przy wsparciu Warszawy

Konsekwencje choroby alkoholowej dotykają nie tylko osoby borykające się z tym   problemem. Dotyczy on wszystkich członków ich rodzin, których życie często koncentruje się na nałogu osoby uzależnionej. Wśród współuzależnionych jest wielu seniorów. Dlatego w Warszawie realizowany jest projekt: „Razem po zdrowe nawyki” - wsparcie dla osób współuzależnionych 60+.

Umożliwia on seniorom, którzy potrzebują pomocy w tym zakresie skorzystanie z telefonu zaufania, indywidualnej konsultacji lub grupy terapeutycznej dla osób współuzależnionych. Wszystkie formy pomocy są bezpłatne i sfinansowane przez m.st. Warszawa.

Pracownicy Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM zachęcają do tego, by nie bać się sięgnąć po pomoc i przekonują, że wyjście z uzależnienia to decyzja i praca osoby pijącej. Otoczenie i najbliżsi mogą jedynie pomóc, być wsparciem, ale decyzja i działanie nie należy do osoby uzależnionej. Często to bardzo długi i trudny proces, dlatego współuzależnieni także potrzebują pomocy w tym czasie.

Jak rozpoznać współuzależnienie?

Współuzależnienie to niewłaściwe przystosowanie się do sytuacji życia z osobą uzależnioną. Całe życie osoby współuzależnionej staje się podporządkowane piciu uzależnionego członka rodziny lub najbliższego otoczenia.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wskazuje na kilka oznak współuzależnienia, m.in.: jeśli występuje silna koncentracja myśli i uczuć na zachowaniach alkoholowych osoby pijącej, usprawiedliwiane jest nadużywanie alkoholu, zaprzecza się problemowi, uzależnienie jest ukrywane przed innymi, a członkowie rodziny kontrolują picie osoby bliskiej lub przejmują jej obowiązki domowe i odpowiedzialność za finanse, higienę czy wizerunek. W takich sytuacjach można mówić o współuzależnieniu.

Kontakt

Zapisy na konsultacje i uzyskanie dodatkowych informacji jest możliwe pod numerem telefonu: 733 563 311 oraz osobiście w siedzibie fundacji przy ul. Smolnej 13 (IV piętro), lok. 402. Działa także adres e-mail: twojpsycholog2@gmail.com.

Fot. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda