mobile

Za wynajęte apartamenty wysyłał fałszywe przelewy

12 zarzutów oszustwa usłyszał w wolskiej komendzie 19-letni mężczyzna podejrzany o oszustwa. Został on zatrzymany przez policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego, kiedy przebywał w jednym z wynajmowanych apartamentów. Okazało się, że 19-latek przesyłał sfałszowane potwierdzenia przelewów bankowych za wynajęte apartamenty. Tłumaczył, że spotykał się tam ze znajomymi. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Redakcja
Za wynajęte apartamenty wysyłał fałszywe przelewy

Policjanci z wolskiej komendy zostali powiadomieni o możliwości popełnienia oszustwa. Z informacji wynikało, że mężczyzna wynajmuje apartamenty w różnych częściach miasta i nie uiszcza za nie opłaty. Na miejscu, w jednym z apartamentów funkcjonariusze zastali 19-latka, który nie potrafił wytłumaczyć braku płatności za jego wynajęcie. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem oszustwa.

Sprawa trafiła do policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że apartamenty były wynajmowane przez okres dwóch miesięcy na kilkanaście dób. Za wynajęte lokale przesyłano potwierdzenia sfałszowanych przelewów bankowych, a straty sięgały niemalże pięciu tysięcy zł. Podejrzany usłyszał łącznie 12 zarzutów karnych dotyczących oszustwa. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda