mobile
REKLAMA

Zabytkowy tramwaj z Krakowa spędzi wakacje w stolicy

Ma 113 lat, jest niebieski i w sezonie letnim będzie woził turystów po Warszawie na popularnej linii T. Przyjechał do stolicy z Krakowa, tam z kolei spędzi wakacje – w ramach wymiany między miastami – zabytkowy, czerwony wagon typu N

Informacja prasowa
Zabytkowy tramwaj z Krakowa spędzi wakacje w stolicy

Niebieski w Warszawie

Tramwajarze z Warszawy wymienili się zabytkowymi tramwajami z tramwajarzami z Krakowa. Do Warszawy przyjechał – na specjalnej lawecie – zabytkowy wagon. Niebieski tramwaj oznaczony symbolem SN4 został wyprodukowany w 1910 roku i początkowo był używany w niemieckim mieście Eberswalde. Do Krakowa trafił podczas II wojny światowej. Nim został pieczołowicie wyremontowany przez krakowskich tramwajarzy przez kilkadziesiąt lat pełnił funkcję… altanki w ośrodku wczasowym nad jeziorem.

Czerwony w Krakowie

Warszawscy tramwajarze pożyczyli krakowskim nieco młodszy wagon typu N –wyprodukowany w 1949 roku. Jest to wyjątkowy egzemplarz, ponieważ brał udział w otwarciu trasy W-Z 22 lipca 1949 roku. Służył podróżnym także w Szczecinie, a w latach 90. – po remoncie w Krakowie – wrócił do stolicy.

Obydwa wagony trafią na wakacyjne linie turystyczne. W Krakowie taka linia jest oznaczona cyfrą 0, w Warszawie – literą T. Stołeczny tramwaj turystyczny wyjedzie na tory w czerwcu – w pierwszy wakacyjny weekend. W podobnym terminie zadebiutuje w Krakowie warszawska N-ka.

Zabytkowe tramwaje obsługujące Warszawskie Linie Turystyczne to doskonały pomysł na podziwianie stolicy z nietypowej perspektywy. Tego lata, oprócz krakowskiego wagonu, będzie można przejechać się wagonami z lat 40. i 50., które przez wiele lat woziły warszawiaków.

fot.TW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda