mobile
REKLAMA

Zaczyna się przebudowa ulicy Przasnyskiej

Ukończone zostały prace nad projektem przebudowy ulicy Przasnyskiej o długości ok 600 m, od ul. Krasińskiego do ul. Duchnickiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2024 roku

Informacja prasowa
Zaczyna się przebudowa ulicy Przasnyskiej

- W styczniu zaprezentowaliśmy mieszkańcom wstępną koncepcję przebudowy ul. Przasnyskiej na odcinku od ulicy Duchnickiej do ulicy Krasińskiego. Jednym z elementów spotkania był wspólny spacer mieszkańców z projektantem. Do przedstawionej koncepcji zbieraliśmy także pisemne uwagi od mieszkańców i wspólnot mieszkaniowych. Większość ze zgłoszonych propozycji udało nam się uwzględnić w projekcie budowlanym, mam wiec nadzieję, że finalny wygląd i zastosowane rozwiązania drogowe zostaną dobrze przyjęte przez mieszkańców – mówi Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Przebudowa ma objąć ok. 600 m odcinek ulicy od ulicy Duchnickiej do ulicy Krasińskiego. W ramach prac ma powstać również rondo na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera oraz prawidłowe dowiązanie ulicy Przasnyskiej do ulicy Krasińskiego (gdzie ma powstać rondo w ramach zadań Zarządu Dróg Miejskich). Wyremontowany ma zostać także fragment ulicy Duchnickiej przy skrzyżowaniu z ulicą Przasnyską.

Postulaty mieszkańców i wspólnot

Jakie postulaty mieszkańców i wspólnot mieszkaniowych zostały wprowadzone do projektu budowlanego?

•             ruch dwukierunkowy poprowadzony na całej długości przebudowywanej ulicy;

•             szczególna ochrona drzew podczas prowadzonych prac;

•             budowa dodatkowego przejścia na odcinku od ul. Przasnyskiej 7 do ul. Krasińskiego;

•             częściowe zawężenie jezdni w celu uspokojenia ruchu;

•             wprowadzenie strefy "tempo 30" dla uspokojenia ruchu;

•             parkowanie tylko równoległe lub skośne;

•             budowa „mini” ronda na skrzyżowaniu z Rydygiera;

•             poszerzenie mis, w których rosną kasztanowce i zazielenienie rozpłytowanej przestrzeni pomiędzy drzewam;

•             wyniesione przejścia dla pieszych;

•             zwiększenie liczby miejsc parkingowych;

•             likwidacja dzikiego parkingu koło „budynku Compensy”;

•             nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Odcinek Duchnicka - Rydygiera

Prace związane z przebudową ulicy Przasnyskiej obejmą odcinek pomiędzy ul. Duchnicką a ul. Rydygiera o długości ok 200 m, na którym zgodnie z projektem chodniki pojawią się po obu stronach ulicy, poszerzony zostanie pas zieleni od strony Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, a sama jezdnia zmieni szerokość na 5 m. Zieleń urządzona pojawi się też w miejscu obecnego dzikiego parkingu w pobliżu adresu ul. Rydygiera 21a, posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Przy ulicy zaprojektowanych zostało 7 równoległych miejsc postojowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami. Na skrzyżowaniu ul. Przasnyskiej z ul. Duchnicką zastosowana zostanie wyniesiona powierzchnia, co wpłynie na wzmocnienie bezpieczeństwa pieszych i  uspokojenie ruchu. Podobne rozwiązanie zaprojektowano przy przejściu dla pieszych.

Odcinek Rydygiera – Krasińskiego

Odcinek przebudowy ulicy Przasnyskiej o długości ok 400 m obejmie teren od skrzyżowania z ulicą Rydygiera do ul. Krasińskiego. W tej części w większości zachowana zostanie szerokość ulicy 7 m, częściowo zostanie tylko zawężona do 6 m w okolicy nowego, wyniesionego przejścia dla pieszych na wysokości adresu Przasnyska 11. Drugie przejście dla pieszych zaprojektowane z azylem bezpieczeństwa znajdzie się na wysokości posesji Przasnyska 4A. Dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami wybudowane będą na wysokości numeru 6A, a pozostałe – równoległe – pojawią się pod budynkami Przasnyska: 7, 9, 11.

Skrzyżowanie z ulicą Rydygiera zamienione zostanie natomiast na „mini” rondo, ale dostosowane będzie szerokością do wymogów, które umożliwią przejazd nim autobusów miejskich.

Kasztanowce i ochrona zieleni

Ulica Przasnyska słynie ze szpaleru dorodnych, ale i wiekowych kasztanowców. Dlatego na wysokości numeru Przasnyska 4 płyty chodnikowe przy tych drzewach zostaną usunięte i poszerzone będą misy, aby drzewa miały lepsze warunki do życia. Rozpłytowana przestrzeń pomiędzy drzewami zostanie na nowo zazieleniona.

W pobliżu drzew i krzewów prace będą wykonywane ręcznie, z należytą starannością i pod nadzorem, a wokół drzew i krzewów będzie wyznaczona strefa ochronna. Inspektorzy nadzorujący przebudowę ulicy, jak i pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska prowadzić będą regularny monitoring prawidłowego zabezpieczenia zieleni i prowadzonych przy drzewach prac.

fot.UDŻoliborz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda