mobile

"Zastępcze włosy"

Wiele osób wprawia w zakłopotanie wygląd ich włosów. Mówią, że są za rzadkie, za słabe, łamią się, nie rosną, a uczesane - szybko tracą ładny wygląd. Na te i podobne problemy rozwiązaniem są "zastępcze włosy" lub po prostu "nowe włosy", by nie powiedzieć peruka.

Bożena Kamińska-Szuwar
TAGI BOGADAR
"Zastępcze włosy"

Nie koniecznie trzeba być chorym, w trakcie chemioterapii lub mieć dermatologiczny problem z włosami by założyć perukę lub uzupełnienie. Gdy jest chłodno i jest wilgotne powietrze nasze włosy źle wylądają po zdjęciu czapki. "Zastępcze włosy" to ciekawy i sprytny sposób na fryzurę "prosto od fryzjera", a tym smym dobre samopoczucie i elegancję. Jest to nie inwazyjny sposób na zmianę wyglądu.

Obecnie stosowane włókno syntetyczne doskonale imituje naturalne włosy; nie będąc naturalnym, naturalnie wygląda. "Nowe włosy" są lekkie i miękkie, bez względu na pogodę zachowują swoj skręt, a tym samym kształt fryzury. Jedynie należy pamiętać o ostrożnym czesaniu by w mechaniczny sposób ich nie rozprostować.

W przypadku włosów wyraźnie rzadszych na czubku głowy, bardzo wygodnym rozwiązaniem do codzienngo użytku jest uzupełnienie będące nakładką. Jej powierzchnia jest niewielka i ławo wtapia się we własne włosy. Daje imponujący efekt: zwiększa obiętość włosów, ładnie zarysowuje profil budując efektowny kształt głowy i zachowując naturalny wygląd fryzury.

Przewagą włosów zakładanych i samodzielnie dopinanych jest swoboda ich stosowania. Łatwość w utrzymaniu higieny jest niewątpliwą ich zaletą w porównaniu z myciem głowy z włosami przedłużonymi jedną z trwałych metod.

Kolejnym przypadkiem kiedy wato mieć fryzurę w szufladzie to okres w którym stosujemy różnego rodzaju kosmetyki wspomagające odrost włosów, które pozostają na włosach i sprawiają że, głowa nie wygląda najlepiej.

Noszenie „zastępczych włosów” w prosty sposób rozwiązuje problemy związane z ich niedoborem i pozwala czerpać radość z ładnego wyglądu.

 

Bożena Kamińska-Szuwar

charakteryzator, technolog perukarstwa

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda