mobile
REKLAMA

Zatrzymanie kobiety podejrzanej o kradzież torebki z kartami płatniczymi

W ostatnich dniach policja z sukcesem rozprawiła się z przypadkiem kradzieży torebki z kartami płatniczymi, a także nieautoryzowanego dostępu do konta bankowego podczas transakcji zbliżeniowych, zatrzymując 26-letnią podejrzaną kobietę

oprac. Klaudia Kwasek
Zatrzymanie kobiety podejrzanej o kradzież torebki z kartami płatniczymi

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu skutecznie zatrzymali 26-letnią kobietę podejrzaną o kradzież torebki z kartami płatniczymi, a także o nieautoryzowany dostęp do konta bankowego podczas transakcji zbliżeniowych. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili i aresztowali sprawczynię tego przestępstwa, a pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 3000 złotych. Złodziejka, już postawiona przed zarzutem, może teraz stanąć przed sądem i w razie skazania, grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przestępstwo miało miejsce w jednym z mieszkań, gdzie doszło do kradzieży torebki wraz z dokumentami i kartami płatniczymi z niezabezpieczonego lokalu. Sprawca, niepostrzeżenie wtargnął do mieszkania, zabrał torebkę, a następnie skorzystał z kart bankomatowych, dokonując różnych płatności w sklepach.

Policjanci podjęli się śledztwa po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży torebki z ważnymi dokumentami i kartami płatniczymi. W rozmowie z pokrzywdzoną oraz w trakcie działań operacyjnych ustalili, że młodą kobietą, która mogła być sprawcą, zauważyła jedna z sąsiadek. Dzięki dalszym czynnościom operacyjnym zlokalizowano miejsce pobytu podejrzanej, a następnie ją zatrzymano. 26-latka usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i teraz czeka na rozprawę sądową, gdzie grozi jej kara pozbawienia wolności do 10 lat.

To wydarzenie stanowi przypomnienie, aby nawet podczas przebywania w mieszkaniu zawsze zamykać drzwi od środka. Należy również unikać pozostawiania wartościowych rzeczy czy dokumentów w łatwo dostępnym miejscu. Pieniądze i dokumenty powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu. Świadomość tych zasad może pomóc zminimalizować ryzyko kradzieży, nawet w przypadku, gdy nie zauważamy wtargnięcia złodzieja do mieszkania.

fot. KSP

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda